Casper CKU 3230 notebook BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Alp_y

Centipat
Daha fazla  
Casper cku model notebookumun BIOS'u USB'yi görmüyor. Servise sorunu bildirdim BIOS güncelleyin dedi ve bana aşağıda belirtilen RAR dosyası gönderildi ve şu şekilde yapmam söylendi.

BIOS Update:
Ekteki RAR dosyası RAR formatından çıkarılır. Klasörün içerisindeki dosyalar direkt flash diskin içine atılır.
Flash disk takılı iken makine CTRL+Home tuşuna basılarak açılır.
BIOS Update atmaya başlayıncaya kadar basılı tutulur.
Makine kendini resetleyerek BIOS atmaya başlar.

BIOS Update işlemi sırasında ürünün anakartı üzerindeki Windows 8X keylerin silineceği bilgisi müşteriye verilmelidir.

Not: Flash diske atın demiş ama flash diski BIOS görmüyor zaten. Bu dosyaları CD'ye yazdırsam DC'den boot etsem olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• CKU3.0.png
    CKU3.0.png
    19 KB · Görüntüleme: 84
Casper cku model notebookumun BIOS'u USB'yi görmüyor. Servise sorunu bildirdim BIOS güncelleyin dedi ve bana aşağıda belirtilen RAR dosyası gönderildi ve şu şekilde yapmam söylendi.

BIOS Update:
Ekteki RAR dosyası RAR formatından çıkarılır. Klasörün içerisindeki dosyalar direkt flash diskin içine atılır.
Flash disk takılı iken makine CTRL+Home tuşuna basılarak açılır.
BIOS Update atmaya başlayıncaya kadar basılı tutulur.
Makine kendini resetleyerek BIOS atmaya başlar.

BIOS Update işlemi sırasında ürünün anakartı üzerindeki Windows 8X keylerin silineceği bilgisi müşteriye verilmelidir.

Not: Flash diske atın demiş ama flash diski BIOS görmüyor zaten. Bu dosyaları CD'ye yazdırsam DC'den boot etsem olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

BIOS'tan Flash Diski 1st yaptın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash diski görmüyor. Zaten bios güncelleme amacım boot sekmesinde usb hdd silinmesi. Usb sürücüsü silindi

Dosya Ekleri

• B8C82826-A19A-4682-B5AE-6D5E6A04A887.jpeg
    B8C82826-A19A-4682-B5AE-6D5E6A04A887.jpeg
    147,2 KB · Görüntüleme: 91
  • 333CADCC-CDD9-4ED6-A4F3-060498B233A8.jpeg
    333CADCC-CDD9-4ED6-A4F3-060498B233A8.jpeg
    29,5 KB · Görüntüleme: 85

Yeni konular

Geri
Yukarı