CASPER CN TKI-4712A İyi Mi?

Elektronik tamamen şans işidir kardeşim. Casper 100 bilgisayar üretir 80 i tırt çıkıyorsa 20 si iyi çıkıyordur. Bu 20 bilgisayarı alan kişide memnundur. Bende de casper notebook vardı ama aşırı ısınıyordu. Kucakta durmuyordu bilgisayar. Daha sonra bi arkadaşım da aldı adamda sıfır ısınma. Benimki ile aynı olmasına rağmen 2 kat performans farkı vardı neredeyse. Garantiye gönderdik yine aynı. Şimdi evde duruyor boş boş.

Sakın Casper alma kardeş. Casper Nirvana CSY kullanıyorum hayatımda bu kadar kötü bir soğutma görmedim. COD:AW oynarken GPU sıcaklığı 97 lere çıkıyor. 100 derecede zaten PC kapanıyor. Yazın umarım yeni bir bilgisayar alacağım. Sana şunu söyliyim Casper iyi diyenler tamamen kendi acısını bastırmak için. Kullanan kişide biliyor Casperin ne kadar kötü olduğunu ama yinede bunu belli etmemek için iyi diyor. Sakın ama sakın alma. Hem parana yazık hemde inanılmaz fazla ısınıyor. Mesela aynı donanımları kullansın Casper ve Lenovo. Arkadaş 2-3 kat performans farkı olur mu ya? Tamamen berbat Casper. Normalde BF3 te ilk 5 dakika high ayarlarda 60 FPS alıyorum sonra çok ısındığı için ayarları medium-lowa çekiyorum. Arkadaş Ultrada +30 FPS açıyor ve kullandığı GPU GT745M. Düşün yani halini. Normalde 60 FPS alabilecekken sırf Casper kullandığın için 30 FPS almaya razıysan al tabi. Birde saçma sapan bir Biosları var görsen. Arkadaş adam Biosu yanlış kodladığı için fan sıcaklık yükseldikçe durmaya başlıyor. Böyle bir saçmalık olamaz yani.
Özet: Casper pişmanlıktır.

Bende bu notebooktan zaten bir adet var alırken inceleyerek aldım su anda da ısımam sorunu yok fakat notebook daha zorlamadım yazın gta 5 alabilirsek buradada paylaşırım insalah

Benim 1 sene oluyor alalı. Bu kadar kötü olamaz yani. İlk aldığım aylarda çok kötü değildi ama yaz gelmeye başlayınca aşırı ısınıyor.

Sakın Casper alma kardeş. Casper Nirvana CSY kullanıyorum hayatımda bu kadar kötü bir soğutma görmedim. COD:AW oynarken GPU sıcaklığı 97 lere çıkıyor. 100 derecede zaten PC kapanıyor. Yazın umarım yeni bir bilgisayar alacağım. Sana şunu söyliyim Casper iyi diyenler tamamen kendi acısını bastırmak için. Kullanan kişide biliyor Casperin ne kadar kötü olduğunu ama yinede bunu belli etmemek için iyi diyor. Sakın ama sakın alma. Hem parana yazık hemde inanılmaz fazla ısınıyor. Mesela aynı donanımları kullansın Casper ve Lenovo. Arkadaş 2-3 kat performans farkı olur mu ya? Tamamen berbat Casper. Normalde BF3 te ilk 5 dakika high ayarlarda 60 FPS alıyorum sonra çok ısındığı için ayarları medium-lowa çekiyorum. Arkadaş Ultrada +30 FPS açıyor ve kullandığı GPU GT745M. Düşün yani halini. Normalde 60 FPS alabilecekken sırf Casper kullandığın için 30 FPS almaya razıysan al tabi. Birde saçma sapan bir Biosları var görsen. Arkadaş adam Biosu yanlış kodladığı için fan sıcaklık yükseldikçe durmaya başlıyor. Böyle bir saçmalık olamaz yani.
Özet: Casper pişmanlıktır.

Kardeş senin bilgisayar modelinin ısınma sorunundan yanan çok sence bunu bütün casperlara yüklemek dogru mu yanlış anlama bu konuda çok bilgili bi insan değilim ama ben kendi notebookum uzerine konusuyorum

Kardeş senin bilgisayar modelinin ısınma sorunundan yanan çok sence bunu bütün casperlara yüklemek dogru mu yanlış anlama bu konuda çok bilgili bi insan değilim ama ben kendi notebookum uzerine konusuyorum
Asıl sorun o değil ki. Önceden kullandığım Casperde çok farklı değildi. GT 635M li bir dizüstüm vardı yine aynı şey arkadaş. Deli gibi ısınıyor. Ve nedense kuzenim Casperde çalıştığı için banada Casper alınıyor. Ama neyseki bu yaz adam akıllı birşey toplayacağım. Ama kendiside diyor. Zaten mallar Çin'den geliyormuş. Onlar sadece montaj yapıyorlarmış ve Casperde çalışmasına rağmen kesinlikle önermiyor. Çok kalitesiz malların kullanıldığını ve elimden geldiğince uzak durmam gerektiğini söylemişti. Her neyse asıl olay şu: Casper'den uzak dur!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı