Casper CNE 2620 Laptop Isınma Sorunu

Mete1626

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6 yıllık Casper marka bir laptobum var. Özellikleri şu şekildedir:
i7 2620M 2.7(3.4)Ghz
GT 540M
8 GB RAM

Laptop kendi frekansında yani 2.7 GHZ'de bile %90-95 kullanımda 1 dakika kullandığım anda sistemde 95-96 dereceler görüyorum ve doğal olarak laptop frekansı düşürüp tekrar hızlanıyor. Bu da oyunlarda olsun ya da video editlerinde falan olsun bir performans kaybına, takılmalara neden oluyor.
Yaklaşık 6 kere falan termal macun değiştirdim, hatta Cooler Master kullandım fakat yine de bir işe yaramadı. Ayrıca üflediği hava da ılık bir hava hem de ısı boruları dokunulmayacak kadar sıcak değil.
Değiştirecek imkanım yok, nazına katlanıyorum. Bir çözüm bulabilirsek sevinirim:)

2.Nesil işlemciler 1. nesile göre daha verimli. Macunun tamamını boca etmediğinize emin misiniz? Macun işlemci çekirdeğini kapatacak kadar sürülmesi yeterli. Bakır ısı borusunda veya işlemci üzerinde macun kalıntısı kalmamalı.

2.Nesil işlemciler 1. nesile göre daha verimli. Macunun tamamını boca etmediğinize emin misiniz? Macun işlemci çekirdeğini kapatacak kadar sürülmesi yeterli. Bakır ısı borusunda veya işlemci üzerinde macun kalıntısı kalmamalı.
Macun sürme işlemlerini technopat youtube kanalında bolca izledim.

Peki işlemci üstüne takılan bakır borunun ayakları tam ve sıkı şekilde vidalı mı? Vidaları iyice sıktınız mı? Bazı Casper bilgisayarlarda bu vida yuvaları kırılabiliyor darbeye bağlı olarak.

İyi bir macun kullanıp montajı da doğru yaptıysan ve bu durumda sıcaklık artmasına rağmen borular ısınmıyorsa gazı kaçmış olabilir bakır borunun. Ya da doğru yaptığını sanıyor da olabilirsin, vidaları çok sıkman da gevşek bırakman da iyi sonuç vermez, tatlı sert yeterli. Fazlasında macun işlemci üzerinden sağa sola yayılır, gevşek bırakınca da temas zayıf olur.
Cooler Master'ın da bir çok farklı ürünü var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı