Çözüldü Casper CNE Windows 8.1 Pro Ekran Kararması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cebrail Ekici

Kilopat
Yer
Kilis
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm arkadaşlar. Ben laptopuma Windows 8.1 Pro yükledim. Herş eyi tamamladım ama 10 dakika geçtikten sonra bir ses çıkıyor ve ekran kararıyor. Hiç bir şey gözükmüyor. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?
Ekran Kartı driverlerini güncellerken Nvidia kısmı sorunsuz güncelleniyor ama Intel kısmı güncellenirken yine aynı ekran kararması oluyor. Recep abi sen anlarsın bu işten bir el at abi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıldıktan sonra aygıt yöneticisi kısmından Intel ekran kartını devre dışı bırak öyle dene.

Yeniden başlatıyorum tekrar siyah ekran geliyor kardeşim. Hiç bir şey görünmüyor.
Destekleme sorunu olabilir mi acaba?

Bu problem arkadaşımda da vardı. Onunla yaptığım görüşme sonucu Win 8 yükleyerek çözmüş sorunu.

Bende 8 yüklesem sonra güncellesem 8.1 e yine aynı sorun olur mu acaba?

Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir?
Ekran Kararması derken, komplemi kararıyor yoksa ekranı görebiliyormusunuz?

Casper cne olması lazım. Modeli tam bilmiyorum. Format attıktan 10 dk sonra komple kararıyor .Hiç bişey gözükmüyor. Kapalıyken olan karartı gibi değil. Bir ses geliyor kararmadan önce donanım takıp çıkarırken gelen ses gibi. Bekliyorum ekran karartısı gitmiyor yeniden başlatıyorum. Windows simgesinden sonra tekrar kararıyor. Ekran oturum şifresi ekranına geldiğinde hiç gözükmeden kararıyor.

Windows 7 de öyle bi sorun çıkartmıyor ama.

Kararma sorunundan sonra windows 7 ultimate yükledim bi sorun yok. Şuan rahatlıkla kullabiliyorum.

Konu casper olunca bu tarz problemler ile karşılaşmak normak malesef. Windows 7 kullanın o zaman.
Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı