Çözüldü Casper d100 El capitan Ses Kartı Kodek Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ddrome

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle konunun benzeri varsa özür dilerim, iki üç gündür yoğun olarak araştırıyorum ama tam çözüme ulaşamadım.

Sitede verilen 10.11.4 raw dosyası ile el capitan kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak birkaç problemim mevcut:

1. cpus=1 komutu olmadan sistemi başlatamıyorum. Panic(cpu caller 0 ya da cpu caller 1 ile başlayan hatalar ile karşılaşıyorum.

Bu konuda bir kaç deneme yaptım:

-Clover configutordan bilgisayarımı 14,1 mac olarak ayarladım 4570 haswell işlemcili bu model benimkine en yakın görünüyordu.

- Kext wizard ile NullCPUPowerManagement.kext koydum bir değişiklik olmadı.

- vt-d'yi bios'tan kapamadığım için dart=0 açılış komutlarımda sabit (düzeltme kapamadığım değil kapayamadığım için.)

-Bir ihtimal neden olmasın diyerek nvidia web sürücülerini yükledim.

- Tek slotta 8gb ram olduğu için yer değiştirdim daha kötü oldu düzelttim.

-KernelHaswelE'yi denedim.

-Rootless=0 ı denedim.

Sonuç aynı.

2.Problemim ses kartını tek tek tüm kodekleri denememe rağmen çalıştıramadım bios'ta azalia Hd audip olduğu için bu konuda araştırma yapıp çeşitli driverleri inidirip kurdum ama başarılı olamadım.

Sistemim şu şekilde:

h81h3-m7 casper anakart
intel i5 4590 işlemci
8gb ram.
asus gforce gt 640 ekran kartı (not: about this mac'de ekran kartı ram'i 0 görünüyor :D )

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Clover Configurator-> Kernel and Kext Patches-> Kernel Lapic işaretli olduğundan emin ol.
Clover Configurator-> ACPI->Fixes içinde şunları işaretleyip dene.
"Fix _WAK Arg0 v2"
"HPET Fix"
"SMBUS Fix"
"IRQ Fix"
"RTC Fix"
"OS Check Fix"
"Fix Mutex with non-zero SyncLevel"
"Fix PNOT/PPNT"
"Add IMEI"
BIOS içinde intel virtualization technology varsa bunu kapat.
Ayrıca voodooTSCSync.kext ile dene:
Download VoodooTSCSync.kext 32/64 compiled on 10.7.3 w/ xcode 4.3 - TSC Syncing Kext

Azal için HDAS -> HDEF DSDT yaması kullan. Bunun için:
Clover Configurator->ACPI-> DSDT Patches içine şunları gir:
Comment: change HDAS to HDEF
Find: 48444153
Replace: 48444546
Ses için Multibeast içinde ki VoodooHDA ile denemeler yapabilirsin ayrıca.

Üstadım iyi günler. Öncelikle geç dönüş yaptığım için özür dilerim. Kural dışı başlık açtığım için cezalıydım.

Yorumunuzu alır almaz belirttiğiniz işlemleri uyguladım, ses kartı mükemmel çalışıyor, tüm portlar (ön ve arka ses girişleri) aktif.

Aynı şekilde işlemci verimini de sağladı sanırım çözüm vodoo oldu. Aslında onu harddiskten boot edebilmek için gerekli ayarları yaparken kurmuştum ama bir aksaklık olmuş sanırım.

Şuana kadar çıkan tek sorun Adobe illustrator programının sürekli crash olmasıydı ki onu da programın ayarlarından gpu performans modunu kapatarak aştım. Sanırım ekran kartı ile ilgili bir durum. After effect tarzı gpudan kaynak tüketen programlarla sağlamasını yapacam.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı