Casper Excalibur CPU fanı çalışmıyor

Wiinchester

Kilopat
Daha fazla  
Casper Excalibur kullanıyorum. Yanlışlıkla fan ayarlarını bozdum galiba. Oyunlarda GPU fanım çalışıyor, CPU fanı çalışmıyor.

CoD Warzone oynarken aldığım ekran görüntüsünden de belli oluyor.
Not: Dediğim gibi daha önce çalışıyordu, birkaç gündür böyle. Oyuna giremeye korkuyorum işlemci yanar diye.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    636,2 KB · Görüntüleme: 314
Casper Excalibur kullanıyorum. Yanlışlıkla fan ayarlarını bozdum galiba. Oyunlarda GPU fanım çalışıyor, CPU fanı çalışmıyor.

Not: Dediğim gibi daha önce çalışıyordu, birkaç gündür böyle. Oyuna giremeye korkuyorum işlemci yanar diye.
Fan çalışmasa 92 değil 150 derece olur.

BIOS üzerinden fanı kontrol edebilirsiniz.
bu konularda pek bir becerim yok nasıl yapılcağını biliyor musun ? yada kaynak önebilir misiniz ?
BIOS üzerinden yapabilirsiniz.
bu konularda pek bir becerim yok nasıl yapılcağını biliyor musun ? yada kaynak önebilir misiniz ?
Fan çalışmasa 92 değil 150 derece olur.
orada gözüktüğü gibi çalışmıyor ama eskiden gözüküyordu

bende de aynı sorun var ayarlardan mı oluyor yoksa arızalı falan mı çözemedim hala

Uygulamanın güncelleme hatasıdır. Fanın çalışıp çalışmadığını fan çıkışına bakarak anlayabilirsin. Bu arada fan çalışmazsa oyunu 10 dakika oynadıktan sonra laptop kapanır.

aynı sorun 2-3 gündür bende de var. turbo fan modu açık olmasına rağmen fanın durduğunu da gördüm. (fan çıkışlarını kontrol ettim. hem hava akışı olmuyor hem de dönmediği açık bir şekilde görünüyor)

-garanti düzeltiyor mu ?
-arızalı mı?
-çözebilen var mı?

Aynı sorun 2-3 gündür bende de var. Turbo fan modu açık olmasına rağmen fanın durduğunu da gördüm. (fan çıkışlarını kontrol ettim. Hem hava akışı olmuyor hem de dönmediği açık bir şekilde görünüyor)

-Garanti düzeltiyor mu?
-Arızalı mı?
-Çözebilen var mı?

Ben garantiye gönderdim düzeldi. BIOS üzerinden düzeltmişler donanımda bir sıkıntı yokmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı