Casper Excalibur g770.1075-B5H0X yüksek sıcaklık değerleri

FthBsrn

Hectopat
Merhabalar, masaüstünden mecburiyeten laptopa geçtim.
Laptopum: Casper Excalibur g770.1075-B5H0X.
CS:GO oynarken 30 dk-1 saatte CPU sıcaklıklarım 88 derece civarına çıktı. GPU'da çok sıkıntı olmadı Max 80'i gördü gibi hatırlıyorum. Korkum CS:GO güçlü bir oyun değil. Daha güçlü bir oyuna girince bu sıcaklığı ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynarken 30 dk-1 saatte CPU sıcaklıklarım 88 derece civarına çıktı. GPU'da çok sıkıntı olmadı Max 80'i gördü gibi hatırlıyorum. Korkum CS:GO güçlü bir oyun değil. Daha güçlü bir oyuna girince bu sıcaklığı ne yapacağım?
Yapacak bir şey yok. Termal macun değişebilirsiniz.

Sanmıyorum bende de aynı bilgisayar var ben yüksekte oynuyorum her oyunda CS:GO'da Max 78 derece oluyor Turbo'da turbosuz 60 derece GPU ise 70 dereceyi geçmedi genelde 67 derece oluyor senin ki biraz tuhaf hava kanalları rahat hava alıyor mu?
Ayrıca oynadığın ayar türünde değişir arkadaşımın ASUS ROG STRIX bilgisayarı var oda en az 74 derece alıyor aynı ayarlarda çok kafana takma 100 dereceye kadar normal Intel'in sitesinde yazıyor.

Sanmıyorum bende de aynı bilgisayar var ben yüksekte oynuyorum her oyunda CS:GO'da Max 78 derece oluyor Turbo'da turbosuz 60 derece GPU ise 70 dereceyi geçmedi genelde 67 derece oluyor senin ki biraz tuhaf hava kanalları rahat hava alıyor mu?
Ayrıca oynadığın ayar türünde değişir arkadaşımın ASUS ROG STRIX bilgisayarı var oda en az 74 derece alıyor aynı ayarlarda çok kafana takma 100 dereceye kadar normal Intel'in sitesinde yazıyor.

Nasıl oluyor ben anlamadım sizin ayarlarınız nelerdir acaba.
Soğutucu almanı tavsiye ederim, yapacak başka bir şey yok.

Ne önerirsiniz marka model bir de etkisi olur mu yeteri kadar.

Ben en yüksekte oynuyorum NVIDIA ayarları kalitede ve işlemci Turbo'da ayrıca altından rahat hava alması lazım dikkat et. Eğer 6 ay geçmişse bakıma gönder.

Bende de Full ayarlar NVIDIA ayarları ile de oynamadım, işlemci Turbo'da mı bilmiyorum nasıl alınıyor onu da bilmiyorum ,1 ay olmadı daha.
işlemcinin turboda olması neyi değiştirir, nasıl yapılır?

Geri
Yukarı