Casper Excalibur G770 yüksek sıcaklık problemi

Berkaytemiz06

Centipat
Arkadaşlar merhaba, Casper Excalibur G770 16 GB RAM NVIDIA GTX 1650 ekran kartı kullanıyorum, Advanced System Care adlı bir programdan sıcaklıklarıma bakayım dedim Just Cause 3 ve Mount and Blade 2: Bannerlord oyunlarında FPS'im 60-80 arası iyi ayarlarda performans olarak bir sıkıntım en ufak bir FPS düşmesi yok ama CPU GPU anakart sıcaklıkları +80 oluyor fan hızı ise 1760, NVIDIA Denetim masasından bu sıcaklıkları düşürebilmemin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU ve GPU'nun 80+ olması anormal değil çok da normal değil. Laptoplar için alışıldık bir değer. Sıcaklık kaynaklı frekans düşmeleri olmuyorsa ya da FPS dalgalanmaları kafaya takmayın. Kaldı ki masaüstü sistemlerde bile ekran kartı 70 derecelerde çalışıyor.

CPU ve GPU'nun 80+ olması anormal değil çok da normal değil. Laptoplar için alışıldık bir değer. Sıcaklık kaynaklı frekans düşmeleri olmuyorsa ya da FPS dalgalanmaları kafaya takmayın. Kaldı ki masaüstü sistemlerde bile ekran kartı 70 derecelerde çalışıyor.
Dert ettiğim nokta "acaba sisteme bir zarar gelir mi bu sıcaklıktan" idi ne düşünürsünüz

Merhaba, oyun esnasında işlemci 80-90 derecelere kadar çıkabiliyor fakat ekran kartı için 80 derece üstü bana yüksek geldi. En garibi ise bu bilgisayar 80 derecede çalışırken fanlar 3000-4000 RPM civarı bir hızda çalışmalıydı. Fan hızını ve genel sıcaklıkları Excalibur kontrol panelinden kontrol etmeyi deneyin ve oyun içi sıcaklık değerlerinizi de MSI Afterburner programı ile izleyin.

Ek bir not olarak, havalar ısınmaya başladığından fazla ısınmaların önüne geçmek için bilgisayarın altına destek koyarak masadan yükseltmek sıcaklıkları belli bir oranda azaltacaktır.

Ben kendi deneyimim olarak şunu söyleyeyim. 7 yıllık ASUS marka laptobum var. Öyle giriş seviyesi bir şey. Sıcaklık olarak 80+da çalışıyor oyun oynarken bir zararını görmedim. Sizin cihaz daha yeni parçaların kalitesi daha yüksek bu yüzden sorun olacağını düşünmüyorum.Ama fan hızı biraz anormal.

Geri
Yukarı