Casper Excalibur G770.1140-8DH0X-b laptop GPU nasıl kullanılır?

nacnesnahila

Centipat
Arkadaşlar küçük yeğenim benden habersiz şu model laptopu almış Casper Excalibur G770.1140-8DH0X-b https://www.hepsiburada.com/casper-...ir-bilgisayar-p-HBCV000013QJ4O?magaza=TEPEAVM aynı bu modelden. Sorum şu olacak ben ne denediysem GPU'yu Valorant oyununda çalıştırtamıyorum. Valorant'tan başka oyun yok zaten PC'de. Yani ekran kartı driverı güncelledim NVIDIA Denetim Masası'ndan birincil ekran kartını seçiyorum geçiyormuş gibi oluyor GTX 1650'ye ama Intel Graphics'e geri dönüyor. Windows ayarlarından Valorant için GPU yüksek performansı seçiyorum ama oyuna giriyoruz GTX 1650 %2 kullanılıyor. Neden oluyor acaba bu ve nasıl düzeltiriz? Veya GPU aktif de biz mi göremiyoruz?

İyi akşamlar, tam olarak emin olmamakla birlikte eğer ki bu konuya biri daha yazmazsa en kötü durumda bilmiyorum bilgisayara zarar verir mi ? Denetim Masası görüntü bağdaştırıcılarından Intel'in ekran kartını devre dışı bırakın fakat dediğim zarar verip vermeyeceğini hakkında bir bilgim yok.

İyi akşamlar, tam olarak emin olmamakla birlikte eğer ki bu konuya biri daha yazmazsa en kötü durumda bilmiyorum bilgisayara zarar verir mi? Denetim Masası görüntü bağdaştırıcılarından Intel'in ekran kartını devre dışı bırakın fakat dediğim zarar verip vermeyeceğini hakkında bir bilgim yok.

Hocam iyi akşamlar, şöyle bir olay var ki Valorant oyununda en düşük ayarlarda 4:3 çözünürlükte oynuyor çocuk ve FPS'i 140'lara kadar falan düşüyor normalde round başları 200-230 arası gidiyor. Yani ekran kartı kullanılmasa bence bu performansı 11400H tek başına verecek güçte değil ama bir yandan da %3 gösteriyor GPU kullanımı görev yöneticisinde. Anlam veremedim bir türlü. Belki de çalışıyordur ama farklı bir sıkıntıdan dolayı göstermiyordur.

Geri
Yukarı