Casper Excalibur G770 Alınır mı?

Monster tercih edin. Casper'ın elimde 5-6 yıllık GT 940M ekran kartlı dizüstü bilgisayarı var. O zamanlar indirimde olduğu için tercih etmiştim. Sorun yaşatmadı ama, orta düzey oyuncu bilgisayarı alacaksanız Monster tercih edin derim. @Motionless IN White arkadaşımızın önerdiği model, uzun vadede çok daha iş görür kalitededir.

@AntonVanko, yukarıda bahsedilen cihazı birkaç aydır kullanıyorum. Casper ısınıyor aman sakın almayın deyip MONSTER, ASUS TUF serisi öneriyorlar ama kullanmadıkları için Excalibur'un da bir ASUS kadar ısındığını sanırım bilmiyorlar. Çöp, işe yaramaz, soba olarak kullanıyorum yazanların çoğu ya geçmiş yıllardaki deneyimlerini ya da ordan buradan duyduklarını paylaşıyorlar. Büyük ihtimalle çoğu hiçbir zaman bu modelleri kullanmadı bile... Kısaca demek istediğim, Excalibur'da farklı bir yapı var ve artık eskisi gibi değil. Evet, eski Casper modellerini de kullandım, onlara hak veriyorum fakat, Excalibur direkt elenecek bir model değil. Eğer bir cihaz hakkında yorum yapılacaksa o cihazın bizzat kullanıcıları tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum.

@AntonVanko, yukarıda bahsedilen cihazı birkaç aydır kullanıyorum. Casper ısınıyor aman sakın almayın deyip Monster, ASUS TUF serisi öneriyorlar ama kullanmadıkları için Excalibur'un da bir ASUS kadar ısındığını sanırım bilmiyorlar. Çöp, işe yaramaz, soba olarak kullanıyorum yazanların çoğu ya geçmiş yıllardaki deneyimlerini ya da ordan buradan duyduklarını paylaşıyorlar. Büyük ihtimalle çoğu hiçbir zaman bu modelleri kullanmadı bile... Kısaca demek istediğim, Excalibur'da farklı bir yapı var ve artık eskisi gibi değil. Evet, eski Casper modellerini de kullandım, onlara hak veriyorum fakat, Excalibur direkt elenecek bir model değil. Eğer bir cihaz hakkında yorum yapılacaksa o cihazın bizzat kullanıcıları tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Demek istediğim buydu zaten bende Excalibur kullanıyorum 1 aydır.

@AntonVanko, yukarıda bahsedilen cihazı birkaç aydır kullanıyorum. Casper ısınıyor aman sakın almayın deyip MONSTER, ASUS TUF serisi öneriyorlar ama kullanmadıkları için Excalibur'un da bir ASUS kadar ısındığını sanırım bilmiyorlar. Çöp, işe yaramaz, soba olarak kullanıyorum yazanların çoğu ya geçmiş yıllardaki deneyimlerini ya da ordan buradan duyduklarını paylaşıyorlar. Büyük ihtimalle çoğu hiçbir zaman bu modelleri kullanmadı bile... Kısaca demek istediğim, Excalibur'da farklı bir yapı var ve artık eskisi gibi değil. Evet, eski Casper modellerini de kullandım, onlara hak veriyorum fakat, Excalibur direkt elenecek bir model değil. Eğer bir cihaz hakkında yorum yapılacaksa o cihazın bizzat kullanıcıları tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum.
sanırım casper leptopu bir kaç aydır kullanıyorsunuzdur.Almayı düşünüyorum ama yorumlardan net bir kanıya varmak istiyorum.Kullandığınız süre zarfında herhangi bir problem yaşadınız mı?

sanırım casper leptopu bir kaç aydır kullanıyorsunuzdur.Almayı düşünüyorum ama yorumlardan net bir kanıya varmak istiyorum.Kullandığınız süre zarfında herhangi bir problem yaşadınız mı?
Excalibur G770 değerlendirme.
Artıları
- 2.1 KG civarında yani hafif.
- Batarya (52WH) kapasitesi Monster'dan (48WH) yüksek Wi-Fi üzerinden film izlerken 2 film toplamda 4 saat 50 dakika boyunca şarjı bana yetti.
Wi-Fi kapalı kullanımda 6 saat civarında dayanabiliyor.
-Ekran kalitesini beğendim renkler canlı ve yansıtmayan mat ekran.
-Kronik bir ısınma sorunu yok bir ASUS bir MSI'dan farksız sıcaklık değerlerine sahip.
- Kendi güç yönetimi yazılımı var (Control Center)
- Birçok laptop ile tasarım olarak karşılaştırdım.
Excalibur gayet şık duruyor abartı bir tasarımı yok.
- Turbo fan, ayarlanabilir ışıklı klavye şu bu vs.
- kendi sitesinden istediğin gibi konfigüre edebiliyorsun diğer markalar gibi hazır paket değil RAM SSD CPU GPU hepsini sen seçiyorsun.
- Ve fiyat olarak MSI, ASUS ve Acer'dan uyguna geliyor.
- Fan sesi Monster'dan bariz şekilde daha az.
- Günlük kullanımda gayet sessiz.

Excalibur G770 eksileri.

- Touchpad kalitesi çokda iyi değil
- Klavyenin altı parmak izi bırakıyor hergün kuru bir bezle silmek yeterli.
- 2 USB girişi var bazen klavye mouse takılıyken üçüncü giriş aramıyor değilim ama alıştım.
- i5 9300H veya i7 9750 h hiçbir laptop 80 C altında tutamıyor.

Genel olarak durum böyle Excalibur alacaksan bütçen varsa ram'i 12GB veya 16 GB seç.
Benim aldığım : İ5 9300H Gtx1650 12Gb Ram

Geri
Yukarı