Casper Excalibur G770 için 180W adaptör önerisi

EwigeS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım için adaptör almak istiyorum 120W yetmiyor. Kontrol ettiğimde sistem GPU'yu düşük voltaj nedeniyle kısıtlıyor yani 70W ekran kartı 50W ya da 60W kullanıyor. Normalde bunu ısındığı için kısıtlardı soğutucu alınca düzeldi. Şimdi de adaptör yetmiyor sanırım. Birkaç yerde okudum galiba gerçekten 120W bu özelliklerde bir bilgisayar için yetersiz. Aynı özelliklerde başka markalar 180 ya da 200W kullandığını öğrendim. Bende 180 ya da o civarda bir adaptör almak istiyorum. Alanlar ya da bilenler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar:
Intel Core i5 11400H.
32 GB DDR4 RAM.
RTX3050 Ti.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bilgisayarım için adaptör almak istiyorum 120W yetmiyor. Kontrol ettiğimde sistem GPU'yu düşük voltaj nedeniyle kısıtlıyor yani 70W ekran kartı 50W ya da 60W kullanıyor. Normalde bunu ısındığı için kısıtlardı soğutucu alınca düzeldi. Şimdi de adaptör yetmiyor sanırım. Birkaç yerde okudum galiba gerçekten 120W bu özelliklerde bir bilgisayar için yetersiz. Aynı özelliklerde başak markalar 180 ya da 200W kullandığını öğrendim. Bende 180 ya da o civarda bir adaptör almak istiyorum. Alanlar ya da bilenler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Müşteri hizmetlerine sorun 120W adaptör mü olur?

Casper müşteri hizmetleri kadar faydasız bir şey görmedim. Adamlar hiçbir hatalarını kanıt sunmama rağmen kabul etmiyor ve çözüm sunmuyor.

Bunun gibi adaptörle bakabilirsiniz ama laptopunuz da soruna yol açabilir ya da aynı şekilde 120W güç almaya devam edebilir anakart tasarımından dolayı.

Zaten aslında servisin hatası da çok sayılmaz onlar normal tamirci belki de çok anlamayanlar bile vardır içlerinde bakacak olursak. Onlara hatalısınız demek yerine yardımcı olabilir misiniz adaptör böyle ama yetersiz geliyor demek daha çok işe yarayabilir. 120W olduğuna emin misiniz ben bu kadar düşük verildiğini görmedim adaptör olarak.

Bunun gibi adaptörle bakabilirsiniz ama laptopunuz da soruna yol açabilir ya da aynı şekilde 120W güç almaya devam edebilir anakart tasarımından dolayı.

Zaten aslında servisin hatası da çok sayılmaz onlar normal tamirci belki de çok anlamayanlar bile vardır içlerinde bakacak olursak. Onlara hatalısınız demek yerine yardımcı olabilir misiniz adaptör böyle ama yetersiz geliyor demek daha çok işe yarayabilir. 120W olduğuna emin misiniz ben bu kadar düşük verildiğini görmedim adaptör olarak.

Evet 120W adaptörün üzerinde yazıyor. Ayrıca düzgün dille söylesem bile maalesef çözüme kavuşmayacak çünkü hiçbir marka orijinal olmayan bir adaptörü önermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı