Casper Excalibur G770 oyun oynarken 90 derece oluyor

emresukes

Decapat
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 7 aydır Casper Excalibur G770 kullanıyorum. 2 hafta önceye kadar böyle bir sorunum yoktu fakat bilgisayarım yüksüzken bile CPU'su 70C. Bu sayının neden bu kadar fazla olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bilgisayarımı düzgün kullanıyorum fakat hiçbir zaman termal macununu değiştirmedim. Oyun oynarken sanki evde süpürge çalışıyor. Çok fazla ses çıkartıyor CPU'su 90 oluyor oyun oynarken. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt yapılabilir fakat o dandik makineye etkisi çok olmayacaktır. @erengore
Programı indirin. Gerisinde yardımcı olacağım.
Ayrı olarak işlemci termal macununu yenileyin ve fan temizliği yapın.

Undervolt yapılabilir fakat o dandik makineye etkisi çok olmayacaktır. @erengore
Programı indirin.
Ayrı olarak işlemci termal macununu yenileyin ve fan temizliği yapın.
Ben bu konularda biraz cahilim. Termal macunu kendim yapamıyorum Casper'ın 2 sene boyunca termal macunumu yenileyeceğini söylemişti onlara mı yaptırayım yoksa başka bir bilgisiyarcıya götürüp onamı yaptırayım?

Aynı sorum fan temizliği içinde geçerli teşekkürler.

Ben bu konularda biraz cahilim. Termal macunu kendim yapamıyorum Casper'ın 2 sene boyunca termal macunumu yenileyeceğini söylemişti onlara mı yaptırayım yoksa başka bir bilgisiyarcıya götürüp onamı yaptırayım?

Aynı sorum fan temizliği içinde geçerli teşekkürler.

Fan temizliği ve termal macunu kendiniz yaparsanız daha iyi olur tabii paranız var ise, onlar çok önem vermiyor termal macun kalitesine. Programı indirin gerisine @erengore baksın 10 dakika sonra gitmem gerek çünkü.

İndirdiyseniz bu rehberi uygulayın:
Uyguladınız mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı