Casper Excalibur G770 oyunlarda düşük performans

Woalkhin

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat Sosyal üyeleri. 3-4 hafta önce Casper Excalibur G770 modelini satın aldım. Özelliklerini aşağıda belirttim ayrıca bazı resimler de koydum. Minecraft videosu çeken birinde benim bilgisayarımın aynısı var ve 500 FPS civarı alıyor. Ben ise Minecraft'ta 100-200 FPS alıyorum. Bunun sebebi nedir? Bilgisayarım prize bağlı bir şekilde oynuyorum oyunu. Kaynak paketini çıkarınca 5-10 FPS artıyor.
Bilgisayar özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 Ti, Intel Core i5 10300H, 480 GB SSD.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    167,4 KB · Görüntüleme: 131
  • 2.PNG
    2.PNG
    14,3 KB · Görüntüleme: 111
  • 3.png
    3.png
    1 MB · Görüntüleme: 105
Son düzenleyen: Moderatör:
bende g780 var minecraft yüklü değil , control centerdan gamıng modda oldugundan emın ol sonra ayarlar oyun oyun modu kısmına gel orda zaten tek şey olucak onu aç bunları yaptıkdan sonra bılgısayar oyun ıçın full modda olur ve oyunu 3 4 saat oynadıkdan sonra bılgısayarın performansı düşebilir ısınmaya bağlı benim aklıma bunlar geldi birde geforce experıence yükle oyunları ordan aç.
Merhaba Technopat Sosyal üyeleri. 3-4 hafta önce Casper Excalibur G770 modelini satın aldım. Özelliklerini aşağıda belirttim ayrıca bazı resimler de koydum. Minecraft videosu çeken birinde benim bilgisayarımın aynısı var ve 500 FPS civarı alıyor. Ben ise Minecraft'ta 100-200 FPS alıyorum. Bunun sebebi nedir? Bilgisayarım prize bağlı bir şekilde oynuyorum oyunu. Kaynak paketini çıkarınca 5-10 FPS artıyor.
Bilgisayar özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 Ti, Intel Core i5 10300H, 480 GB SSuS

Bilgisayar özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 Ti, Intel Core i5 10300H, 480 GB SSD.
USTA BEN oynu yükledim fps bende 100 150 birde benim bilgisayar senınkınden ıyı bence değerler normal.

Son düzenleme:
bende g780 var minecraft yüklü değil , control centerdan gamıng modda oldugundan emın ol sonra ayarlar oyun oyun modu kısmına gel orda zaten tek şey olucak onu aç bunları yaptıkdan sonra bılgısayar oyun ıçın full modda olur ve oyunu 3 4 saat oynadıkdan sonra bılgısayarın performansı düşebilir ısınmaya bağlı benim aklıma bunlar geldi birde geforce experıence yükle oyunları ordan aç.

USTA BEN oynu yükledim fps bende 100 150 birde benim bilgisayar senınkınden ıyı bence değerler normal.
Valorant falan oynuyor musunuz?

Casper sistemler tuhaf dizaynlara ve güç limitlerine sahip. Özellikle Excalibur modellerinde. Sıcaklıklar 95'lerdeyse Thermal Throttling yapıyordur. Sistemi biraz iyileştirebilirim.
Soğutucu takılı oluyor bazen. Bu fotoğrafta takılı değildi hocam. Kaç derece oluyor bakmadım ama.

Soğutucu takılı oluyor bazen. Bu fotoğrafta takılı değildi hocam. Kaç derece oluyor bakmadım ama.
Muhtemelen yapıyordur merak etmeyin.

Biraz belki FPS anlamında iyileşme sağlayabilirim. Ama ilk önce yapacaklarımızı görmek için ThrottleStop yükleyin. Ana Ekrandan On Top kutusunu tikleyin. Sonrasında Limits sekmesine girip Clear'a basın. Ardından arkaplana alıp oyuna girin. Hangi oyun olduğu farketmez ama işlemciye abanan bir oyun olsun. Oyundan çıkınca da arkaplandan çıkarın ve bana Ana Ekrandaki Limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Sarı uyarılar göreceğiz diye umuyorum.

Biraz belki FPS anlamında iyileşme sağlayabilirim. Ama ilk önce yapacaklarımızı görmek için ThrottleStop yükleyin. Ana Ekrandan On Top kutusunu tikleyin. Sonrasında Limits sekmesine girip Clear'a basın. Ardından arkaplana alıp oyuna girin. Hangi oyun olduğu farketmez ama işlemciye abanan bir oyun olsun. Oyundan çıkınca da arkaplandan çıkarın ve bana Ana Ekrandaki Limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Sarı uyarılar göreceğiz diye umuyorum.
Hocam bir program yüklemeyi düşünmüyorum.
Valorant yüklemeyi planlıyorum, en az 100-200 FPS almam lazım Valorant'ta. Onu yükledikten sonra FPS'i söyleyeceğim. Yine düşük FPS alırsam yazarım.

Dostum birkaç önerim var bunları uygulamanı tavsiye ederim. Öncelikle hangi oyunu oynayacaksan oyna arka plandaki uygulamaları kapatmanı öneririm. NVIDIA ayarlarını düzelt bununla alakalı uzun videolar var FPS konusunda sana yardımcı olacaktır ve Control Center'da Gaming moda al.

Valorant falan oynuyor musunuz?
Oynuyorum onda fps 150 200 arası özel ayar yapınca daha da yükseliyor usta bızım bılgısayarların ekran kartı ıyı fakat işlemci kötü benim düşünceme göre tamamen işlemcinin ısınmasından performans düşüyor yani laptop olduğu için içi çok ısınıyor soğuk yerlerde oynayıp birde bakım yaptırmak lazım oyuncu laptoplarını 3 4 ayda bir temizletmek gerekiyor.

Biraz belki FPS anlamında iyileşme sağlayabilirim. Ama ilk önce yapacaklarımızı görmek için ThrottleStop yükleyin. Ana ekrandan on top kutusunu tikleyin. Sonrasında limits sekmesine girip Clear'a basın. Ardından arkaplana alıp oyuna girin. Hangi oyun olduğu fark etmez ama işlemciye abanan bir oyun olsun. Oyundan çıkınca da arkaplandan çıkarın ve bana ana ekrandaki limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Sarı uyarılar göreceğiz diye umuyorum.

Hocam ben de benzeri sorunu yaşıyorum. Discord veya benzeri bir yerden bir göz atma şansın var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı