Casper Excalibur G770 uyumlu EFI dosyası

haileyali

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Intel SSD
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i7 10750h
Herkese merhaba, buralarda yeniyim hata yapıyorsam kusuruma bakmayın forum hiç kullanmadım.
Hatama geçecek olursam Casper Excalibur G770'e göre bir EFI dosyası ne yaptıysam bulamadım. İnternette çok araştırdım 1 tane buldum ama onda da donanımlar hata veriyordu diye bıraktım ayrıca Monterey kurmak istiyorum benim cihazıma uygun EFI nereden bulabilirim veya bunu yapabilen varsa burada paylaşabilir mi?

Sistem özelliklerim:
  • i7 10750H işlemci.
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartı (desteklemediğini biliyorum Intel ekran kartım var ayrıca)
  • 16 GB RAM.
  • 1 TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye özel bir EFI dosyası istiyorsunuz? İmajımızın içinde bulunan EFI dosyası çalışmadı mı? Onun dışında EFI dosyası hazırlamamızı istiyorsanız Wi-Fi, TouchPad gibi donanımlarınızı da belirtmenizde fayda var. Ayrıca SSD'nizin modelini belirtin.

Niye özel bir EFI dosyası istiyorsunuz? İmajımızın içinde bulunan EFI dosyası çalışmadı mı? Onun dışında EFI dosyası hazırlamamızı istiyorsanız Wi-Fi, TouchPad gibi donanımlarınızı da belirtmenizde fayda var. Ayrıca SSD'nizin modelini belirtin.
Merhabalar dediğim gibi hepsini denedim cidden olmuyor hep OC: Configuration hatası veriyor siyah ekran geliyor kurulumda o yüzden istedim ve herkes Casper Excalibur cihazlarda ses aktif edemiyor ondan dolayı da istiyorum.

SSD:
INTEL SSDPEKNW010T8.

Wi-Fi:
Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz.

TouchPad'i bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC: Configuration diye bir hata yok. Bu hatanın tam halini belirtirseniz çözümünü bulabiliriz muhtemelen. Onun dışında sesi de sonradan VoodooHDA veya AppleALC ile kurabiliriz.

Teker teker bu iki EFI'yi de deneyin. Alttakinin içerisinde casper olan .plist'in adını config olarak değiştirip denersiniz.

OC: Configuration diye bir hata yok. Bu hatanın tam halini belirtirseniz çözümünü bulabiliriz muhtemelen. Onun dışında sesi de sonradan VoodooHDA veya AppleALC ile kurabiliriz.

Teker teker bu iki EFI'yi de deneyin. Alttakinin içerisinde casper olan .plist'in adını config olarak değiştirip denersiniz.
Tamamdır hocam deneyeceğim bugün

Hocam dediklerinizi yapıp başarılı bir şekilde kurdum lakin çok kasıyor bunu nasıl düzeltebiliriz
Tamamdır hocam deneyeceğim bugün

Hocam dediklerinizi yapıp başarılı bir şekilde kurdum lakin çok kasıyor bunu nasıl düzeltebiliriz
hocam ekran kartı uyarlama ile alakalı bir sorunmuş onuda yapamayınca internette bulduğum başka bir efi ile sorunu düzelttim sadece ses sorunu kaldı bunun için ayrı bir konu mu açmalıyım

Son düzenleme:

Bu efinin i5 9300h için olanını yapabilir misiniz? Çok defa denememe rağmen sadece Clover&Catalina kurabildim, Monterey'e güncellemek istediğimde zaten Panic ya da Device bridge hatası vs alıyorum sürekli. G770 modeli fakat i5 9300h için olanını yapabilir misiniz? Ya da kendim nasıl yapabilirim?

Geri
Yukarı