Casper Excalibur G7701245 laptop nasıldır?

Bütçe
20000-26000
https://www.hepsiburada.com/casper-...r-p-HBCV00002R2PMT?url_src=and-product-detail selam. Şimdi bir laptop almayı düşünüyorum aşırı fazla kaliteli oyun oynamayı düşünmüyorum ama yine de fena bir şey olmasın istedim. Şu fiyatlarda bir tık daha uygun olabilir tabii ama bu linkteki nasıl sizce? Önerir misiniz?
Isınma problemleri var, global markalara yönelmekte fayda var bu cihazlarda.
G770'in MUX'u da yok, G870'i dahi önermiyoruz.

G870 ne için önermiyorsunuz? Gayet iyi bir performans sergilemekte.

Performanstan değil zaten ısınıyor hocam, CPU throttle yemesi oyunlarda eğer CPU ağırlıklı değilse ve yüksek FPS istemiyorsam umurumda olmuyor ama GPU throtlle de yemek kötü. Ha servise gönderirsem düzelme ihtimali var veya stant ile çünkü odanın sıcaklığına göre bile fark ediyor elimdeki cihazı alalı 4 ayı geçtiğini ve fanlara yavaştan toz toplandığını düşünürsem bakım vakti de geldi.

Şu an ağır oyunlarda eğer stant kullanmazsam sıcak oda da 40W değerlerinde 90 dereceden aşağı inmeyen CPU ve 80 derecelerde GPU ile kullanıyorum. Önerdiğim Acer modelleri sıvı metal ile geliyor sanırım ve yüksek W ile CPU'ları fazla ısınmadan çalışıyorlardı.

Son düzenleme:
Performanstan değil zaten ısınıyor hocam, CPU throttle yemesi oyunlarda eğer CPU ağırlıklı değilse ve yüksek FPS istemiyorsam umurumda olmuyor ama GPU throtlle de yemek kötü. Ha servise gönderirsem düzelme ihtimali var veya stant ile çünkü odanın sıcaklığına göre bile fark ediyor elimdeki cihazı alalı 4 ayı geçtiğini ve fanlara yavaştan toz toplandığını düşünürsem bakım vakti de geldi.

Şu an ağır oyunlarda eğer stant kullanmazsam sıcak oda da 40W değerlerinde 90 dereceden aşağı inmeyen CPU ve 80 derecelerde GPU ile kullanıyorum.

70-72 derecede DLSS kalite ve Ultra ayarlar RDR2 ile oynuyorum. Oyun 90-100 FPS arası .

Kasıyor demedim nerede dedim acaba ? İçinde RTX 4060 var bir de kasacak mı ?
Pardon 😅 😅

Kasıyor demedim nerede dedim acaba? İçinde RTX 4060 var bir de kasacak mı?
Sen Cinebench R23 ile render testine bir baksana 100 dereceye kadar çıkıyor cihaz.

Testi yaptım hem de iki defa, ilk açtığım anda fanlar anında hızlanamayacağı için 96 oldu ama fanlar devreye girdiğinde 72'ye sabitlendi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı