Casper Excalibur G7701245 laptop nasıldır?

Bütçe
20000-26000
Testi yaptım hem de iki defa, ilk açtığım anda fanlar anında hızlanamayacağı için 96 oldu ama fanlar devreye girdiğinde 72'ye sabitlendi.
İşte thermal yiyor orada ondan o derece düşüyor sadece fanlardan değil. Fanların etkisi de var tabii ama voltaj değerlerinden anlarsınız. Aslında çoğu güçlü işlemciye sahip laptop öyle, yani Excalibur'a özel değil bu. İşlemci thermal yiyeceği yere kadar kafa atıyor sıcaklık İntel'de 100 dereceye değdiğinde kafa atma bitiyor, işlemci kısıyor kendini ki kısmazsa yanar laptop. Casper'da benim gördüğüm kadarıyla kafa atma işleminden sonra limit ile 50W değerlerinde çalışıyor bu sefer.. Çok kötü değil ama önermememizin sebebi burada yatıyor, biz Acer Nitro 16 ve Lenovo LOQ öneriyoruz çünkü Acer Nitro 16 sıvı metal ve daha başarılı soğutmayla geldiği için ve global marka oldukları için G870 zaten eleniyor. Açıkçası G870 yerine alternatifim olsa bende global markalara yönelirdim ama ben aldığımda 4060 laptop bir tek buydu, alabileceğim. Bir de o zamanlar 4000 serisi yeni çıktı.

Bu durumlarda benim gibi alternatifi olmayan zaten foruma G870 veya Casper alayım mı ? Diye sormaya da gelmez. Bu forum Casper ve Monster'ın önerileceği bir forum değil pek. Acer Nitro 16 mesela o 96 dereceyi görmez, görürse de thermal yemez çünkü fabrika çıkışlı kaliteli bir macun ve sıvı metal ile geliyor. Lenovo LOQ ise çok kaliteli bir kasaya ve soğutmaya sahip. Burada thermal ve limitsiz cihazlara çok dikkat ediliyor hocam.

Son düzenleme:
İşte thermal yiyor orada ondan o derece düşüyor sadece fanlardan değil. Fanların etkisi de var tabii ama voltaj değerlerinden anlarsınız. Aslında çoğu güçlü işlemciye sahip laptop öyle yani Excalibur'a özel değil bu. İşlemci thermal yiyeceği yere kadar kafa atıyor sıcaklık Intel'de 100 dereceye değdiğinde kafa atma bitiyor işlemci kısıyor kendini ki kısmazsa yanar laptop. 50W değerlerinde çalışıyor bu sefer de çok kötü değil ama biz Acer Nitro 16 ve Lenovo LOQ sıvı metal ve daha başarılı soğutmayla geldiği için ve global marka oldukları için pek G870 önerilmiyor. Açıkçası G870 yerine alternatifim olsa bende global markalara yönelirdim ama ben aldığımda 4060 laptop bir tek buydu alabileceğim ki o zamanlar 4000 serisi yeni çıktı. Acer Nitro 16 mesela o 96 dereceyi görmez, görürse de thermal yemez çünkü fabrika çıkışlı kaliteli bir macun ile geliyor. Lenovo LOQ ise çok kaliteli bir kasaya ve soğutmaya sahip.

Acer'in kullandığı macunun linki var ise atabilir misiniz? Yaza hazırlık için bilgisayarımı bakıma verir iken ondan kullanmalarını isterim.

Acer'in kullandığı macunun linki var ise atabilir misiniz? Yaza hazırlık için bilgisayarımı bakıma verir iken ondan kullanmalarını isterim.
Fabrika çıkışlı sıvı metal olmayan cihazlarda genelde sıvı metal uygulaması yapmazlar hocam. Önerilmiyor ve anakarta zarar verebiliyor düzgün yapılmazsa. Ama kaliteli bir macunda iyi olur onun için ise bu konuları gezin derim.
Casper stok olarak güzel bir macun ile gelmiyor diye biliyorum yani performansta ve soğutma da artış yaşatabilir. Yaza bende servisi düşünüyorum bu arada hem ram için hemde macun yenilemesi için toz dolmuş fanlar.

Fabrika çıkışlı sıvı metal olmayan cihazlarda genelde sıvı metal uygulaması yapmazlar hocam. Önerilmiyor ve anakarta zarar verebiliyor düzgün yapılmazsa. Ama kaliteli bir macunda iyi olur onun için ise bu konuları gezin derim.
Casper stok olarak güzel bir macun ile gelmiyor diye biliyorum yani performansta ve soğutma da artış yaşatabilir. Yaza bende servisi düşünüyorum bu arada hem RAM için hem de macun yenilemesi için toz dolmuş fanlar.

Benimki yazda bir yaşına girecek normalde 6 ayda bir gönderin demişlerdi bende 1-2 derece fark oldu göndermedim. Altında stant olduğundan galiba çok toz da çekmiyor ama alındığı ilk üç hafta standı olmadığından deli toz çekiyordu şimdi toz kırıntısı neredeyse yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı