Casper Excalibur G850 laptopta ani FPS düşüşü oluyor

Efe261

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
Gtx 1050 4GB
İşlemci
İ7 7700 HQ
Merhaba,

Casper Excalibur (laptop) G850 (Intel i7 7700, 1050 4 GB, 16 GB RAM) kullanıyorum. Son zamanlarda 60-70 FPS oynadığım oyunlarda ani FPS düşüşü (10-15FPS) yaşıyorum. Bu FPS düşüşü CPU hızımın sabit 3.40 GHz olduğu zamanlarda gerçekleşiyor. Alt+Tab yaptığımda hiçbir kasma yaşamazken oyunlarda aşırı derecede kasma mevcut. Birkaç saniye içinde geçiyor ve 5-10 saniye içinde yine aynı sorun oluyor. Yani işlemci hızım birkaç saniyeliğine 3.40GHz'e sabitlenip daha sonrasında hızı normale dönüyor ve kasma düzeliyor fakat 5-10 saniye içinde tekrar aynı kasmayı yaşıyorum ve bu sürekli böyle devam ediyor. Bildiğim bütün teknik verileri fotoğraf olarak ekliyorum.
Not: BIOS kullanmayı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    329 KB · Görüntüleme: 18
  • image.jpg
    image.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    178,8 KB · Görüntüleme: 15
  • image.jpg
    image.jpg
    243,9 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    259,5 KB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    283,4 KB · Görüntüleme: 18
(HWMonitor) Sıcaklık ile ilgili bilgileri fotoğraflara eklemiştim. Hangisine bakacağımı bilmediğim için hepsini koydum. Genelde ETS 2, GTAV ve BeamNG Drive oyunlarını oynuyorum ve hepsinde de bu sorunu yaşıyorum.

Sıcaklıklar yüksek değil.
Bu arada Win+Shift+s sayesinde SS alabilirsin ve buraya CTRL+v yaparak yapıştırabilirsin.
DDU ile sürücü kaldır ve tekrar yükle.

Sıcaklıklar yüksek değil.
Bu arada Win+Shift+s sayesinde SS alabilirsin ve buraya CTRL+v yaparak yapıştırabilirsin.
DDU ile sürücü kaldır ve tekrar yükle.
1670435719901.png

Sürücü olarak bunu mu indirmemi önerirsiniz yoksa başka bir yerden mi indirmem gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı