Casper Excalibur G850 şarj olurken şarj seviyesi azalıyor

rivengf

Hectopat
Excalibur G850 kullanıcısıyım yenı aldıgım cihazın oyun oynarken şarjda olmasına rağmen şarjı sürekli azalıyor bu azalma belirli bir yerden sonra durur mu yoksa bilgisayar kapanana kadar bu azalma devam eder mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Excalibur G850 kullanıcısıyım yenı aldıgım cihazın oyun oynarken şarjda olmasına rağmen şarjı sürekli azalıyor bu azalma belirli bir yerden sonra durur mu yoksa bilgisayar kapanana kadar bu azalma devam eder mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ona sen bakacaksın. Biyerden sonra duruyorsa çoğu yeni nesil laptopta olduğu gibi pilden gücü kesiyor demektir. Yok kapanana kadar devam ediyorsa düşüş güç adaptörü yeterli değil demektir. Servisle görüşürsünüz size daha yüksek akım çeken bir adaptör gönderir.

%80 cıvarına kadar azaldıgını gördüm ama söylediğiniz gibi pilden gücü kesip ne zaman durur azalması bilmiyorum bilgisayardan yapabilecegim bi ayar varmı bildiginiz
Tasarruf yapıyor. Çok kurcalama gir bi oyuna oyna. Belli biyere indiği zaman şarj aktifleşiyor. Cihaz elinizde şarjı dolup dolmadığını siz daha iyi anlarsınız. Ama o problem değil çoğu laptop bu şekil çalışıyor.

biraz araştırıp şöyle bir ayar yaptım galiba çözümü bu gibi %7 deydi şarjdayken %80 e çektim şuan şarjdayken %80 in altına düşmemesi gerek yanlışmıyım

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 134
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı