Casper Excalibur G870 %100 dolmuyor

rmznx56

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Alalı 2 hafta oldu olmadı şarj %96 da takılı kaldı önceden %97 veya %98 de dururken şu an neden %96 da duruyor ve neden %100 olmuyor hiç.

Not: Şarjda oynuyorum.

Alalı 2 hafta oldu olmadı şarj %96 da takılı kaldı önceden %97 veya %98 de dururken şu an neden %96 da duruyor ve neden %100 olmuyor hiç.

Nasıl yani? Şarjda oynarken mi şarjı dolmuyor? Hiçbir şey yapmazken mi şarjı dolmuyor?

Arkadaşım bu pilleri sen kumandaya taktığın panasonic mi sanıyorsun pil %100 e kendini kullanımda çıkarmaz zaten, pili koruma amaçlı senin gülük kullanımına adapte oluyor dibine kadar doldurmuyor bir nevi koruma gibi düşünebilirsin, bu piller li-po ya da li-ion diye adlandırılabilen pillerdir pili ısıtmamak için şarjı kesiyor bilgisayarı sal %100 dolduracaktır 😂 😂

Nasıl yani? Şarjda oynarken mi şarjı dolmuyor? Hiçbir şey yapmazken mi şarjı dolmuyor?

İkisi de ne oynarken ne de kapalıyken %100 olmuyor.

Arkadaşım bu pilleri sen kumandaya taktığın panasonic mi sanıyorsun pil %100'e kendini kullanımda çıkarmaz zaten, pili koruma amaçlı senin gülük kullanımına adapte oluyor dibine kadar doldurmuyor bir nevi koruma gibi düşünebilirsin, bu piller li-po ya da li-ion diye adlandırılabilen pillerdir pili ısıtmamak için şarjı kesiyor bilgisayarı sal %100 dolduracaktır 😂 😂

Hocam kapalı olduğundada dolmuyor.

Bende de aynı şekilde oluyor ve biraz araştırdıktan sonra anladım ki laptopun bataryası kendini korumaya aldığı için böyle oluyormuş ve böyle olması pil ömrünü korumak için gerekli bir şeymiş. Oyun oynarken %96'ya kadar düşüyor ardından tekrar %100 olunca aynı şekilde tekrar %96ya düşüyor böyle böyle devir daim yaparak pili koruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı