Casper Excalibur G900 serisi alınır mı?

Uzun kullanım performansı önemli benim için. Bundan önceki laptobum Asus'tu ve 6 yıl kullandım. Sadece bir kez arızalandı ki şu an hala takır takır çalışıyor. Ondaki önceki laptobumda yine Asus'tu ve onu da 5 yıl kullandım. Bu süre içinde sadece bir kez servislik arızası oldu. Bir de 4. yılın sonunda ekranının değişmesini gerektirecek bir sorun olmuştu. Tamir masrafını düşüp uygundan vermiştim. 11 yılda sadece 3 kez ciddi denebilecek arıza sorunu yaşadım Asus ile. Termal macun sürme, temizleme vs gibi şeyleri saymıyorum. Arkadaşımın ise Casper ile 1 yıl içinde yaşadığı sorunlarınsa haddi hesabı yoktu. Sürekli bir arızası oluyordu bilgisayarın. O yüzden insanların Casper sevmemesinde ya da "Casper mı? Allah korusun." demesinde firmanın geçmişte sattığı kalitesiz, sürekli arızalanan, içindeki donanımı tamamen gösterişten ibaret ürünlerin de büyük etkisi var. Benzeri durum Monster'da da vardı. 8. nesil ile birlikte Monster bu önyargıları yavaş yavaş yıkmaya başladı. 9. nesil ile daha da geliştirdi kendini. Casper'ın da benzerini yapması lazım. Ama bu 1-2 yılda ya da 2-3 iyi ürünle olmaz öyle. Bayağı bir çabalaması lazım.

Uzun kullanım performansı önemli benim için. Bundan önceki laptobum Asus'tu ve 6 yıl kullandım. Sadece bir kez arızalandı ki şu an hala takır takır çalışıyor. Ondaki önceki laptobumda yine Asus'tu ve onu da 5 yıl kullandım. Bu süre içinde sadece bir kez servislik arızası oldu. Bir de 4. yılın sonunda ekranının değişmesini gerektirecek bir sorun olmuştu. Tamir masrafını düşüp uygundan vermiştim. 11 yılda sadece 3 kez ciddi denebilecek arıza sorunu yaşadım Asus ile. Termal macun sürme, temizleme vs gibi şeyleri saymıyorum. Arkadaşımın ise Casper ile 1 yıl içinde yaşadığı sorunlarınsa haddi hesabı yoktu. Sürekli bir arızası oluyordu bilgisayarın. O yüzden insanların Casper sevmemesinde ya da "Casper mı? Allah korusun." demesinde firmanın geçmişte sattığı kalitesiz, sürekli arızalanan, içindeki donanımı tamamen gösterişten ibaret ürünlerin de büyük etkisi var. Benzeri durum Monster'da da vardı. 8. nesil ile birlikte Monster bu önyargıları yavaş yavaş yıkmaya başladı. 9. nesil ile daha da geliştirdi kendini. Casper'ın da benzerini yapması lazım. Ama bu 1-2 yılda ya da 2-3 iyi ürünle olmaz öyle. Bayağı bir çabalaması lazım.
Bende onu diyorum. Haklısın Casper geçmişinden dolayı herkes açısından direk ön yargı yaptıracak bir isim oldu. Ancak gerçekten Excalibur G900 modeli çok yi ve kaliteli olmuş, bir de sağlam bir şekilde ürünün arkasında dururlarsa ve güncel bios desteği verirse bir sonraki seri ile Excalibur piyasayı yönetmeye başlar. Bir de arıza işi şans işi ben mesela, Acer, Dell, Asus, Hp kullandım her biri 2-3 yıl kadar ve hiç bir arızam sorunum olmadı. Kullanıcı ile de alakalı bazı durumlarda, ve tabiki malzeme kalitesi.

Dostum Salı gününe doğru ben de G900 alacağım ama aklımda RT (ray tracing) performansı nasıl olduğuna dair bir merak var. Bir çok inceleme videosu ve makeleyi okduum ancak bununla alakalı bir şey görmedim. Rica etsem RT perfomansı nasıl cihazın küçük bir bilgilendirme yapar mısın.

Dostum Salı gününe doğru ben de G900 alacağım ama aklımda RT (ray tracing) performansı nasıl olduğuna dair bir merak var. Bir çok inceleme videosu ve makeleyi okduum ancak bununla alakalı bir şey görmedim. Rica etsem RT perfomansı nasıl cihazın küçük bir bilgilendirme yapar mısın.
Ray tracing konusunu hiç incelemedim oynadığım oyunlar yoktu yada varsa dikkatimi çekmedi. Açıkçası RT Teknolojisi şimdilik yeni olduğu için muhteşemlikler beklemiyorum o yüzden dikkat ettiğim bir konu değil yani..

Hayirli olsun nerede almistiniz bende asus gx502gw düşünüyorum
Hepsiburada'dan aldım yüzde 40 indirimle indirim kovalayın derim
Asus çok iyi bir marka abimde kullandı 7 yıl gitti laptopu.
Ne kadara aldınız acaba 🤔 özelikleri nedir almak isteyenler için tavsiye niteliğinde olur.
11.664 TL İndirimli fiyatı İndirimsiz 18.000 küsürdü. MSI GE63 Raider modeli özellikleride: RTX2070 ekran kartı, 16 GB ram, İ7 8750H, 144 Hz Ekran, Ips ekran Full HD, 15.6'' inch, 2.6 kg, Steel series klavye, Cooler Master özelliği ki çok başarılı sesi dışında iyi soğutuyor, 1 TB HDD + 512 GB SSD, Freedos geliyor ama W10 kurmak artık kolay, onun dışında 2 subwoofer ve sağlam hoparlörü var gayet güzel bir ses kalitesi veriyor, en sevdiğim özelliği ekranın arka tarafındaki yerde RGB var orasıda değişiyor mystic light diye geçiyor o kısmıda, msı control merkezinden isteğe göre OC yapabiliyorsunuz.Genel olarak oyun oynamayı seven öğrenci olur seyahat eden biri olursunuz alabilirsiniz çok güzel yönleri var birazda eksi yönlerini söyleyeyim ışık sızması denilen olay oldu IPS ekranların hepsinde bu olay varmış sağolsunlar değiştirdiler ekranı gene vardı ama öncekine göre çok daha az o da gözümü rahatsız etmiyor ama bu önemli çünkü karanlık ortamda veya koyu tonların olduğu oyunlarda videolarda direkt rahatsız ediyor insanı çok olursa sızma. Batarya 3 saat maks gidiyor oyun oynarken ultrada ısınıyor soğutucu şart, soğutucu çokta etki etmiyor ama gene dizüstü oynarken ayağınız ısınmaz artı olarak.

Son düzenleme:
Benim bilgisayar ile farkları şu:
Msi: i7 8750H işlemci, RTX 2070 ve subwoofer. 11.664₺
Excalibur G900: i7 9750H işlemci, RTX 2060 ve subwoofer yok keşke olsaymış kıskandım seni. 😊 8.600₺

Alt seviye işlemci, üst seviye ekran kartı ve subwoofer için 3bin₺ farkı çok bence 🤔 keşke biraz daha düşse msi 10bin₺ uygun fiyatı olurdu bence. Uçuk rakamlara çıkınca bu ne araba mı alıyoruz diyor insan ister istemez. 😄

Benim bilgisayar ile farkları şu:
Msi: i7 8750H işlemci, RTX 2070 ve subwoofer. 11.664₺
Excalibur G900: i7 9750H işlemci, RTX 2060 ve subwoofer yok keşke olsaymış kıskandım seni. 😊 8.600₺

Alt seviye işlemci, üst seviye ekran kartı ve subwoofer için 3bin₺ farkı çok bence 🤔 keşke biraz daha düşse msi 10bin₺ uygun fiyatı olurdu bence. Uçuk rakamlara çıkınca bu ne araba mı alıyoruz diyor insan ister istemez. 😄
MSI güvenilir bir marka, Casper internette tonla şikayeti var adamlar servise yolladım 1 hafta ekran değişti geldi ücret almadılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı