Casper Excalibur G900 serisi nasıldır?

Normalde mi hızlı? Yoksa Turbo fan mı çok hızlı geliyor?
CoD serisi oynularına başladım AW 2014 oyunundayim şuan, Pes2019, Pubg Mobile, CoD Mobile, CsGo falan oynuyorum
Bilgisayarı yeni açtım ve değerler böyle sizde paylaşabilir misiniz? GPU ve CPU fan değerleri bana biraz fazla geldi normal çalışırken fanın sesini duyabiliyorum malesef.

Dosya Ekleri

• 20191203_185233.jpg
    20191203_185233.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 217
Teşekkürler. Nedense bana sistem boşta iken 0 seste çalışıyo olması gerekliymiş gibi geliyor.

Teşekkürler. Nedense bana sistem boştayken sıfır fan sesiyle çalışmayı gerekliymiş gibi geliyor.
Siz bir de Monster Abra kullanın. 😄 Macun yenilemesi ve fan temizliği yapılmışken dahi Sistem boşta iken 55-60 derecelerde oluyor ve fan sesi duyuluyor.

Bende senin gibi ön yargılı idim ancak 10bin₺ altı tüm karşılaştırmalarda Excalibur önde. Bu yüzden Excalibur G900 aldım. Casper bu sefer işi gerçekten iyi yapmış. Excalibur G900 serisi kesinlikle pişman etmez.Fiyat/performans olarak mükemmel.
i7 9750H işlemci, 16 GB RAM 2666MHz, RTX 2060 6 GB Ekran Kartı, 512 Intel SSD. Olan modeli 8.500₺'ye kampanya fiyatında kaçırmadan aldım ve çok memnunum tüm oyunları Ultra ayarlarda oynuyorum şu an aşırı derecede memnunum. Birkaç ay sonra Samsung EVO SSD ve boş bir slot mevcut 16 GB daha RAM eklemeyi düşünüyorum o zaman jet olacak.:)

Artıları zaten belli saymaya gerek yok. Benim izlenimlerim şunlar:
1- Subwoofer yok o yüzden hoparlör ses kalitesi çok iyi diyemem. Sadece iyi derim. Ancak bir oyuncu bu sorun değil. Zaten kulaklık kullanıyoruz.
2- Ekran 15.6" küçük gelebilir. Ancak 144Hz kalite çok iyi ve hiçbir eksiklik fark edilmiyor. Ve laptop taşımak için çok daha ergonomik bir hal alıyor. Bu yüzden 17" aramazsınız.
3- Kasa tasarımı gerçekten çok iyi ince ve hafif. Soğutması gayet iyi. Tek tuş ile fanlar uçuş moduna geçiyor ve laptop buz hızlıca soğuyor. Fan sesi tabii ki çok çıkıyor bu durumda ama zaten kulaklık ile oyunu rahatla oynarken bu sesi duymuyorsunuz.:)

Sorularınız olursa yardımcı olurum.

RDR 2 gibi AAA oyunlarda işlemci kaç derecelere kadar çıkıyor, hocam?

Geri
Yukarı