Casper Excalibur G900 yüksek CPU kullanımı

BEACT

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba, iki gün önce Casper Excalibur G900 modelini satın aldım. Modelin içinde Intel i7 10750H işlemci ve RTX 2060 ekran kartı var. Oyunlarda GPU kullanımı, CPU kullanımından daha fazla veya eşit oluyor. Bunu düzeltebilmek için birden fazla yol denedim ama çözüme ulaşamadım. Bilgisayara işletim sistemini kendim kurdum, tüm sürücüleri yükleyip güncelleştirdim, birçok alternatif yolu denedim ama nafile. Teknik servise götürmeyi düşünüyorum, bunun dışında bana önerebileceğiniz neler var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iki günlük cihazı neden yetkili servise götürüyorsunuz ki hele bir durun sakin olun. Öncelikle hangi oyunlarda bunu yaşıyorsunuz?

Örnek olarak CS:GO, GTA 5, PUBG gibi oyunlarda oluyor. Grafik ayarlarını yüksekte de oynasam düşükte de oynasam bir fark olmuyor, fps değerleri de CPU ve GPU kullanımı da aynı kalıyor.

Oyunda zaten GPU kullanımı CPU kullanımından fazla olur genelde. Ben ortada bir sorun göremiyorum.

Örnek olarak CS:GO, GTA 5, PUBG gibi oyunlarda oluyor. Grafik ayarlarını yüksekte de oynasam düşükte de oynasam bir fark olmuyor, FPS değerleri de CPU ve GPU kullanımı da aynı kalıyor.

Peki ortalama kaç FPS aldığınızı da yazar mısınız biraz detaylı lütfen ayrıca ekran kartı kullanımı zaten CPU'dan fazla olur CPU AutoCAD veya Photoshop uygulamalarında zorlanır en çok.

Peki ortalama kaç FPS aldığınızı da yazar mısınız biraz detaylı lütfen ayrıca ekran kartı kullanımı zaten CPU'dan fazla olur CPU AutoCAD veya Photoshop uygulamalarında zorlanır en çok.
GTA 5'te orta ayarlarda da yüksek ayarlarda da 30 ila 45 arasında, CPU ve GPU kullanımı birbirine çok yakın oluyor. CS:GO'da MSI Afterburner kullanmama izin vermediği için değerleri göremiyorum.

GTA 5'te orta ayarlarda da yüksek ayarlarda da 30 ila 45 arasında, CPU ve GPU kullanımı birbirine çok yakın oluyor. CS:GO'da MSI Afterburner kullanmama izin vermediği için değerleri göremiyorum.

Hocam 35 ile 45 çok düşük bir değer özellikle RTX 2060 için... Bence ekran kartı tam performans gösteremiyor bütün driverinizin güncel olduğuna emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı