Casper Excalibur i7 12650H laptopun yere düşmesi sorun çıkartır mı?

aldoria1

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben bu gece masamdan elime alıp başka bir yere koyarken Casper Excalibur G870 bilgisayarımı yere düşürdüm ancak çalışır vaziyette ve yaklaşık 1 metre veya fazlasından yere ince bir halının üzerine düştü. Bir an eyvah gitti bilgisayar dedim ama çalıştı. Etrafına baktım bir şey göremedim. Yazarken bile elim titriyor o derece korktum. Yeni fark ettim ki sol alt açılmış ancak vida üstünde tırnaklarını geri taktım. fotoğraf atamıyorum çünkü PC'den yazıyorum.

performans sorunu var mı diye Valorant'a girdim ekran kartı sürücüsü çöktü. Normal şartlarda bazen çöküyordu sonra da Valorant açılırken siyah ekranda kaldı. Tomb Raider GOTY oynamaya girdim sadece ısındı ama açıyor. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sabah durumu aileme açıklayacağım. Yakın zamanda PC bozulur mu sizce? Bilgisayarı servise 1 ayda zor götürebilirim. Ne yapacağım bilmiyorum.
Sistem: i7 12650H RTX3060 16 GB RAM 500 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Ben bu gece masamdan elime alıp başka bir yere koyarken Casper Excalibur G870 bilgisayarımı yere düşürdüm ancak çalışır vaziyette ve yaklaşık 1 metre veya fazlasından yere ince bir halının üzerine düştü. Bir an eyvah gitti bilgisayar dedim ama çalıştı. Etrafına baktım bir şey göremedim. Yazarken bile elim titriyor o derece korktum. Yeni fark ettim ki sol alt açılmış ancak vida üstünde tırnaklarını geri taktım. fotoğraf atamıyorum çünkü PC'den yazıyorum.

performans sorunu var mı diye Valorant'a girdim ekran kartı sürücüsü çöktü. Normal şartlarda bazen çöküyordu sonra da Valorant açılırken siyah ekranda kaldı. Tomb Raider GOTY oynamaya girdim sadece ısındı ama açıyor. ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sabah durumu aileme açıklayacağım. Yakın zamanda PC bozulur mu sizce? Bilgisayarı servise 1 ayda zor götürebilirim. Ne yapacağım bilmiyorum.
Sistem: i7 12650H RTX3060 16 GB RAM 500 GB SSD.

Dostum diskin yerinden çıkmış olabilir fakat ekran kartında ve işlemcinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak çıkmış olabilirler ve hasar almış olabilirler laptop düşmeleri kesinlikle tehlikelidir uzun vadede kesinlikle sorun çıkabilir servise götürmen daha doğru olacaktır.

Dostum diskin yerinden çıkmış olabilir fakat ekran kartında ve işlemcinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak çıkmış olabilirler ve hasar almış olabilirler laptop düşmeleri kesinlikle tehlikelidir uzun vadede kesinlikle sorun çıkabilir servise götürmen daha doğru olacaktır.

Hocam FurMark ve CPU-Z testlerinde sorun çıkmadı ama servise gidince detaylı baktıracağım teşekkür ederim. M.2 var içinde sorun olsa açılmazdı.

Kanka önce bir ekran kartını güncelle ve servise götürmeni öneririm çünkü işlemci veya ekran kartı ve anakart bazı parçalar zarar görmüş olabilir.

Götüreceğim ama şimdi değil ancak 1 ay sonra driver ı güncelleyeceğim zaten teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı