Casper Excalibur G770 adaptöre bağlıyken şarj düşmesi

Jhuelz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşımda Casper Excalibur G770 model laptop var. i5-11400H, RTX 3050 ve 16 GB RAM var. Bataryası yaklaşık iki senelik ve tam şarj kapasitesi tasarlanan kapasitenin çeyreğine inmiş durumda. Adaptör takılı halde oyun oynarken laptopun şarjı epey düşüyor. Adaptörde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sizce şarjın düşmesi, bataryanın bitik olmasından mıdır? Neden adaptöre bağlıyken şarj düşer ki?

Arkadaşımda Casper Excalibur G770 model laptop var. i5-11400H, RTX 3050 ve 16 GB RAM var. Bataryası yaklaşık iki senelik ve tam şarj kapasitesi tasarlanan kapasitenin çeyreğine inmiş durumda. Adaptör takılı halde oyun oynarken laptopun şarjı epey düşüyor. Adaptörde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sizce şarjın düşmesi, bataryanın bitik olmasından mıdır? Neden adaptöre bağlıyken şarj düşer ki?

Bataryayı yenileme zamanı gelmiş kankam veya Denetim Masası'ndan güç durumunu düşürebilirsin

Batarya yenilersek oyunda şarj düşmesi biter mi? Denetim masasında güç tüketimi dengeli modda zaten. Korkum batarya değişimi sonrası da şarjın düşmesi olur.

Değişim sonrası yaşamazsın bu durum telefonlarda çok kez yaşanan durum PC de de oluyor yani korkmalık durum yok istersen direk batarya çıkarılan türdense çıkar kullan hani önemli bir parça bile değil o kadar bataryasız bile çalışır batarya tak çıkar ise yeni modellerde öyle değildir ama diyelim öyle ise oyun oynuyorken bataryayı çıkarabilirsin daha uzun süre dayanır en azından veya fazla zuun sire şarjda bekletme mesela

Geri
Yukarı