Casper Excalibur M. E238FHD-G Monitör alınır mı?

lalo22

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Casper Excalibur M. E238FHD-G
Az evvel Vodafone Faturaya ek Casper Excalibur M. E238FHD-G Monitörü aldım. Aylık 300 lira ödemesi ile 12 ay boyunca faturama yansıyacak. Peki asıl sorum bu monitörü almaya değer mi? Açıkcası özellikleri fena durmuyor, Gündelik ihtiyaçlar ve arada sırada oyun vs oynarım.

Not : Yarın sabah Monitör elime ulaşacakmış , konu açıp incelemesini yaparım almayı düşünenler için
Monitör'de bu arkadaşlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Hevesinizi kırmak istemem ama monitör kötü. Afedersiniz ama Casper bir şey alınmaz hele ki monitör. Ayrıca gereksiz pahalı. İllaki kavisli olsun diyorsanız beni aşar çünkü ben sevmem de anlamam da; saygı duyarım. Daha uyguna benzer vasatlıkta ya da biraz üstüne ekleyeceğiniz çok daha kaliteli ürünler var.

Tavsiyem:
1.png

Hevesinizi kırmak istemem ama monitör kötü. Afedersiniz ama Casper bir şey alınmaz hele ki monitör. Ayrıca gereksiz pahalı. İllaki kavisli olsun diyorsanız beni aşar çünkü ben sevmem de anlamam da; saygı duyarım. Daha uyguna benzer vasatlıkta ya da biraz üstüne ekleyeceğiniz çok daha kaliteli ürünler var.

Tavsiyem:
Eki Görüntüle 1567698

Bu kadar yüksek meblağları tek seferde ödemek beni zora sokar bu sefer. Aylık 300 lira ödemek en azından daha rahat tutar. Ayrıca neden kötü olduğunu söyler misiniz? Forumda genel olarak Casper'a kötü bir ön yargı var sanki, bilmiyorum belki de haklısınız. Beklentimde pek yüksek olmadığı için bu modeli tercih ettim. Hem 14 günlük cayma hakkım var diye biliyorum en kötü iade ederim.

Bu kadar yüksek meblağları tek seferde ödemek beni zora sokar bu sefer. Aylık 300 lira ödemek en azından daha rahat tutar. Ayrıca neden kötü olduğunu söyler misiniz? Forumda genel olarak Casper'a kötü bir ön yargı var sanki, bilmiyorum belki de haklısınız. Beklentimde pek yüksek olmadığı için bu modeli tercih ettim. Hem 14 günlük cayma hakkım var diye biliyorum en kötü iade ederim.
Elbette cayma hakkınızı kullanabilirsiniz ancak ben üründe hata çıkacağını sanmıyorum. Alışveriş kredisi ile tek çekim işlem yapabilirsiniz, alış veriş kredinizi taksit ile ödersiniz.
Casper, Vestel gibi markalar ülkemizde üretim yapan değerli üreticiler ancak katma değer olarak bir yatırımlarını ben göremiyorum ve ürünlerinde de bunu belli ediyorlar. 12bin TL'lik vestel TV'nin tam 3. yıl ledlerinin yanması gibi. Casper için ise yaptığı laptoplar Monster seviyesine bile yetişemedi maalesef. Kaldı ki monitör üretebilsin. En azından paneli ithal alsa bir nebze tutacak tarafı olur.
Markalara laf sokuyoruz falan ama ben de kendi evimde Awox Tv'ye baktım yani senelerce Vestel tüplü Tv izledik, bunlara mecburdum çünkü.
Şuan seçenekler çok fazla o nedenle almadan önce buradan bilgi alabilirdiniz. Ne kadar burada veya internette başka forumlara da sorsanız yine malı siz kullanacağınız için bize ancak saygı duymak düşer. Lütfen beni yanış anlamayın. Umarım ölü pixel,siyah alanların bulaşması, aşırı ışık sızması gibi sorunlar olmaz da güle güle kullanırsınız.

Az evvel Vodafone faturaya ek Casper Excalibur m. E238FHD-G monitörü aldım. Aylık 300 lira ödemesi ile 12 ay boyunca faturama yansıyacak. Peki asıl sorum bu monitörü almaya değer mi? Açıkçası özellikleri fena durmuyor, gündelik ihtiyaçlar ve arada sırada oyun vs oynarım.

Not: Yarın sabah monitör elime ulaşacakmış, konu açıp incelemesini yaparım almayı düşünenler için.
Monitör'de bu arkadaşlar

Memnun musunuz hocam? Veyahut incelemesinden bahsettiğiniz konuyu açtınız mı?

Memnun musunuz hocam? Veyahut incelemesinden bahsettiğiniz konuyu açtınız mı?

Hocam konuyu açmaya fırsatım olmadı kargo da biraz gecikti zaten. Ama buradan yazayım monitör fena sayılmaz, ölü piksel, ghosting, ışık sızması gibi testlerde sıkıntı yapmadı. Görüntü kalitesi VA panel olmasına rağmen oldukça doygun, idare ediyor. Bazı dezavantajları var tabii. Ayarlanabilir ekran yok sadece aşağı yukarı hareket ettiriliyor. Diğer dezavantajı ise inanılmaz hafif olması. Masayı temizlerken düşecek diye biraz korkuyorum bazen o yüzden biraz dikkatli olmak gerek. Ben kredi de çekemezdim, Peşin de veremezdim o yüzden Vodafone faturaya ek aldım sizin peşin ya da alışverişi kredisi gibi fırsatınız varsa bu fiyata en azından daha iyi markalar da alınabilir.

Hocam konuyu açmaya fırsatım olmadı kargo da biraz gecikti zaten. Ama buradan yazayım monitör fena sayılmaz, ölü piksel, ghosting, ışık sızması gibi testlerde sıkıntı yapmadı. Görüntü kalitesi VA panel olmasına rağmen oldukça doygun, idare ediyor. Bazı dezavantajları var tabii. Ayarlanabilir ekran yok sadece aşağı yukarı hareket ettiriliyor. Diğer dezavantajı ise inanılmaz hafif olması. Masayı temizlerken düşecek diye biraz korkuyorum bazen o yüzden biraz dikkatli olmak gerek. Ben kredi de çekemezdim, peşin de veremezdim o yüzden Vodafone faturaya ek aldım sizin peşin ya da alışverişi kredisi gibi fırsatınız varsa bu fiyata en azından daha iyi markalar da alınabilir.

Bende Vodafone'dan faturaya ek aldım hocam ama şu an halihazırda AOC G2790VXA 144Hz 1ms 27" monitör kullanmaktayım velhasıl kelam Valorant'ta kariyerimin olmasını isteyen bir oyuncuyum çok pişman oldum 27 inç monitör aldığıma 4 saat önce sipariş etmiştim monitörü şu dakika iptal talebi oluşturdum, talebi geri alabiliyorum sizce ne yapmalıyım?

Bende Vodafone'dan faturaya ek aldım hocam ama şu an halihazırda AOC G2790VXA 144Hz 1ms 27" monitör kullanmaktayım velhasıl kelam Valorant'ta kariyerimin olmasını isteyen bir oyuncuyum çok pişman oldum 27 inç monitör aldığıma 4 saat önce sipariş etmiştim monitörü şu dakika iptal talebi oluşturdum, talebi geri alabiliyorum sizce ne yapmalıyım?

Hem FPS oyunları hem de 1080p için 24" inç fazlasıyla yeter hocam. Konudaki monitör aslında işini görür fakat dediğim gibi elinde nakit veya kredi çekme gibi fırsatın varsa daha iyi 24 inç modeller de bulabilirsiniz bence. Eğer seçeneğiniz yok ise konudaki 24 inç 200 Hz 1 Ms monitör de işini görür.

Hem FPS oyunları hem de 1080p için 24" inç fazlasıyla yeter hocam. Konudaki monitör aslında işini görür fakat dediğim gibi elinde nakit veya kredi çekme gibi fırsatın varsa daha iyi 24 inç modeller de bulabilirsiniz bence. Eğer seçeneğiniz yok ise konudaki 24 inç 200 Hz 1 Ms monitör de işini görür.
Bende bu modeli düşünüyordum, ve şuan stoğu az kalmış durumda. Akşama falan sipariş vereceğim. fiyat skalamda maksimum bu. 165Hz'lerde bir monitör düşünüyordum. Sizce alayım mı? https://www.hepsiburada.com/casper-...d-monitor-p-HBCV00002Z6L30?magaza=Hepsiburada

Yeni konular

Geri
Yukarı