Casper F600 görüntü gelmiyor

Tolunay00

Hectopat
Daha fazla  
Casper F600 modelli leptop var. Geçen günler internetten ders videosu izlerken birden her şey dondu. Tepki vermedin hiçbir şeye bende güç düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım.

Sonrasında power düğmesine basıyorum ekrana da görüntü yok ve 1 dk felan o şekilde bekledikten sonda fanları çok hızlı çalışamaya başlıyor. Öylece kalıyor sonra gene güç düğmesine basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum.

Sorun nedir ne yapmam gerek ?

Garantisi devam ediyor servise mi götürmeliyim götürmeden de halledilebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kablosunu cihazdan ayırıp ve pilini çıkarıp 20-30 saniye güç tuşuna basılı tutup bekleyin. Pili takmadan direk şarj kablosunu bağlayarak görüntü alın. Eğer görüntü gelmezse arızanın garanti dışı bırakılmadan onarılabilmesi imkansız. Sorun donanımsal olduğu için doğrudan garantiye vermeniz gerekiyor. Ayrıca cihazda görüntü yokken fanların turbo modunda çalışması genelde harici grafik işlemci arızasını işaret eder.

Güç kablosunu cihazdan ayırıp ve pilini çıkarıp 20-30 saniye güç tuşuna basılı tutup bekleyin. Pili takmadan direk şarj kablosunu bağlayarak görüntü alın. Eğer görüntü gelmezse arızanın garanti dışı bırakılmadan onarılabilmesi imkansız. Sorun donanımsal olduğu için doğrudan garantiye vermeniz gerekiyor. Ayrıca cihazda görüntü yokken fanların turbo modunda çalışması genelde harici grafik işlemci arızasını işaret eder.

Bu model leptoplar da maalesef pili çıkarılmıyor gömülü yani.Garanti dışı kalmadan yapılması imkansız derken neyi kastetmeye çalıştınız ?
Son olarak da garanti olarak nereye yollamam gerekir yani casper in sitesinde gözüken yetkili servisler garanti mi olmuş oluyor ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı