Casper F600 laptop aniden kapanıyor

Justinyen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kullandığım Casper F600 laptop aniden kapanıyor. Önceden oyun oynarken kapanıyordu. Artık boşta bile kapanıyor, 10 dakika kullanamıyorum bilgisayarı.
Isıdan dolayı değil bilgisayar buz gibiyken de kapanıyor.
Çıt diye bir ses geliyor ve kapanıyor.

Merhabalar, kullandığım Casper F600 laptop aniden kapanıyor. Önceden oyun oynarken kapanıyordu. Artık boşta bile kapanıyor, 10 dakika kullanamıyorum bilgisayarı.
Ramleri test etmenizi öneririm.

Pil ile alakalı olabilir aynı modele sahibim evet kapanırken hafif bir ses çıkarıyor. Pil zayıfsa kendini aniden kapatabiliyor.

Pil ile alakalı olabilir. Kondansatör ile alakalı olabilir. Eski aniden kapanan bir bilgisayarım vardı. Kondansatör değişimi yaptım. Zırt pırt kapanmıyor artık. Ama hemen kötü yanıyla bakmayalım. Adaptöre bağlı mı kullanıyorsunuz? Ayrıca ısıyı "HWMonitör" adlı program ile kontrol edin. Ve işlemci üzerinde ki plakayı kontrol edin. Eğer kırıldıysa yani tam temas etmiyorsa o yüzden ısınıp kapanıyor olabilir.

İşlemci ısısı kaç derece? Dış kapaktan ısıyı anlamanız mümkün değil.
40 derece civarında kapanıyor boştayken.
Fanların dönüyor mu bu buz gibi sekansında ?
Evet , fanları dönüyor.
Pil ile alakalı olabilir. Kondansatör ile alakalı olabilir. Eski aniden kapanan bir bilgisayarım vardı. Kondansatör değişimi yaptım. Zırt pırt kapanmıyor artık. Ama hemen kötü yanıyla bakmayalım. Adaptöre bağlı mı kullanıyorsunuz? Ayrıca ısıyı "HWMonitör" adlı program ile kontrol edin. Ve işlemci üzerinde ki plakayı kontrol edin. Eğer kırıldıysa yani tam temas etmiyorsa o yüzden ısınıp kapanıyor olabilir.
İşlemcinin ve ekran kartının termal macunlarını yenilenmiştim acaba bu sorun olmuş olabilir mi? Birkaç hafta oldu yenileyeli.

40 derece civarında kapanıyor boştayken.

Evet , fanları dönüyor.

İşlemcinin ve ekran kartının termal macunlarını yenilenmiştim acaba bu sorun olmuş olabilir mi? Birkaç hafta oldu yenileyeli.
Metal plakanın ayaklarına bakın yani o vida yerlerine. Biri oturmuyorsa yani ayakta duruyorsa sorun o yüzden kaynaklanıyor olabilir. Tamamen değmesi lazım işlemciye.

Geri
Yukarı