Casper G870 RTX 4050 laptopta touchpad sürekli sağ tıka basıyor

dogukancoban

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5 12450H
Öncelikle şimdiden bana yardımcı olan ve olmaya çalışacak herkese çok teşekkür ederim.
Daha bugün Casper'dan Excalibur G870 modeli olan laptop satın aldım ve elime geldi. Ancak Touchpad'i sürekli sağ tıklı bir şekilde çalışıyor. Yani mavi şekilde bir şeyi seçeriz ya o durumda. Driverlarin hepsini en güncel şekille güncellediğimi düşünüyorum ancak touchpad driverini bulamadım. Bu touchpadi normale çevirebilmeme yardımcı olur musunuz rica etsem. Genel olarak araştırdım ama pek bir fayda göremedim ve en mantıklısının bu mecraya danışmam olduğunu anladım.

Rica etsem bilen eden birileri bakabilir mi arkadaşlar. Yaptığım driver yüklemesini de bilgisayarla birlikte gelen Casper Driver USB belleğinin içindekiler ile yaptım. Acaba güncel mi değildiler?

Dosya Ekleri

• foto.jpg
    foto.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Driverla alakalı olduğunu sanmıyorum. Touchpad fiziksel olarak takılı kalıyor gibi.
En temiz yöntem garanti bozulmayacaksa açıp bakmak. Vidalar etiketliyse hiç ellemeyin touchpadi kastırın kenarlardan ya da Türk usulü hafifçe vurun 😀 belki düzelir eğer toz vs kaçtıysa.

Driverla alakalı olduğunu sanmıyorum. Touchpad fiziksel olarak takılı kalıyor gibi.
En temiz yöntem garanti bozulmayacaksa açıp bakmak. Vidalar etiketliyse hiç ellemeyin touchpadi kastırın kenarlardan ya da Türk usulü hafifçe vurun 😀 belki düzelir eğer toz vs kaçtıysa.
İşletim sistemini kurduktan sonrasından itibaren bu durumda. Öncesinde de touchpadi kullanıcak kısım yoktu zaten. Teknik servise geri mi yollamalıyım acaba? Bilemiyorum 0 aldığım pc'nin ilk günden bunu yaşatması çok üzdü.

teşekkür ederim, farklı bir tezi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim
Bu kasada touchpad artık kronik sorunlu diyeceğim çünkü forumda bununla ilgili çok konu gördüm ama ben böyle bir sorun yaşamadım kullanıcısı olarak. Ayrıca modele ait bir eleştirel konu yazmışlığımda mevcut.
Bende sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum istersen fn+esc tuşu ile bir dene kapatıp aç yap. Yazılımsal ise düzelmesi lazım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı