Casper G870 RTX 4050 laptopta touchpad sürekli sağ tıka basıyor

dogukancoban

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5 12450H
Öncelikle şimdiden bana yardımcı olan ve olmaya çalışacak herkese çok teşekkür ederim.
Daha bugün Casper'dan Excalibur G870 modeli olan laptop satın aldım ve elime geldi. Ancak Touchpad'i sürekli sağ tıklı bir şekilde çalışıyor. Yani mavi şekilde bir şeyi seçeriz ya o durumda. Driverlarin hepsini en güncel şekille güncellediğimi düşünüyorum ancak touchpad driverini bulamadım. Bu touchpadi normale çevirebilmeme yardımcı olur musunuz rica etsem. Genel olarak araştırdım ama pek bir fayda göremedim ve en mantıklısının bu mecraya danışmam olduğunu anladım.

Rica etsem bilen eden birileri bakabilir mi arkadaşlar. Yaptığım driver yüklemesini de bilgisayarla birlikte gelen Casper Driver USB belleğinin içindekiler ile yaptım. Acaba güncel mi değildiler?

Dosya Ekleri

• foto.jpg
    foto.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bu kasada touchpad artık kronik sorunlu diyeceğim çünkü forumda bununla ilgili çok konu gördüm ama ben böyle bir sorun yaşamadım kullanıcısı olarak. Ayrıca modele ait bir eleştirel konu yazmışlığımda mevcut.
Bende sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum istersen fn+esc tuşu ile bir dene kapatıp aç yap. Yazılımsal ise düzelmesi lazım.
fn+esc ile aç kapa yaptığımda da düzelen bir şey olmadı, 24 saat geçmeden istanbula casper'a teknik servise geri yolladım. Şuan gelmesini bekliyorum bakalım. Bir sorum daha olucak, eğer geldiğinde hala aynı sorun devam ediyorsa iade edebiliyor muyum? iade süresi 2 hafta diye biliyorum online mağaza alışverişlerinde. geçmedi daha 10 günü var ancak eğer geçerse bu süreci zaman geçti diyip beni egale ederler mi?

fn+esc ile aç kapa yaptığımda da düzelen bir şey olmadı, 24 saat geçmeden istanbula casper'a teknik servise geri yolladım. Şuan gelmesini bekliyorum bakalım. Bir sorum daha olucak, eğer geldiğinde hala aynı sorun devam ediyorsa iade edebiliyor muyum? iade süresi 2 hafta diye biliyorum online mağaza alışverişlerinde. geçmedi daha 10 günü var ancak eğer geçerse bu süreci zaman geçti diyip beni egale ederler mi?
Yüksek ihtimal ile çözülür veya iade süresi dolamdan geri gelir ama diyelim ki Casper hatasını kabul etmedi ve üstüne iade süresi bitti yine hakkınızı arayın.

Yüksek ihtimal ile çözülür veya iade süresi dolamdan geri gelir ama diyelim ki Casper hatasını kabul etmedi ve üstüne iade süresi bitti yine hakkınızı arayın.
Tamamdır teşekkür ederim. Zaten kullanıcı hatası vs. diyemezler diye düşünüyorum çünkü teslim aldıktan 16-18 saat sonra direkt müşteri hizmetleriyle görüşüp servise yolladım. Keşke sizin değerlendirmenizi önceden görseydim o zaman daha akıllı tercihler yapardım muhtemelen. Ancak bi sorum daha olucak, ben bu bilgisayarı açıkçası az oyun çok mühendislik için aldım. SAP2000, CAD programları kullanıyorum, arada sırada da LoL,Valo,Metin2 gibi oyunlarla vakit geçiriyorum. Fazla gereksinim gerektiren oyunlarla alakam pek yok. Hani programlar ve oyunlar açısından yaptığım seçimi ne denli doğru buluyorsunuz? Gayet makul bir bilgisayar almışsınız diyebilir misiniz? FreeDos şekilde 28K'ya denk geldi indirimdeyken. Şuan 36-37K bantlarında çünkü emsalleri 40K hatta.

Tamamdır teşekkür ederim. Zaten kullanıcı hatası vs. diyemezler diye düşünüyorum çünkü teslim aldıktan 16-18 saat sonra direkt müşteri hizmetleriyle görüşüp servise yolladım. Keşke sizin değerlendirmenizi önceden görseydim o zaman daha akıllı tercihler yapardım muhtemelen. Ancak bi sorum daha olucak, ben bu bilgisayarı açıkçası az oyun çok mühendislik için aldım. SAP2000, CAD programları kullanıyorum, arada sırada da LoL,Valo,Metin2 gibi oyunlarla vakit geçiriyorum. Fazla gereksinim gerektiren oyunlarla alakam pek yok. Hani programlar ve oyunlar açısından yaptığım seçimi ne denli doğru buluyorsunuz? Gayet makul bir bilgisayar almışsınız diyebilir misiniz? FreeDos şekilde 28K'ya denk geldi indirimdeyken. Şuan 36-37K bantlarında çünkü emsalleri 40K hatta.
Emsalleri 36 37K değil ya ama 28K için çokta kazıklanmamışsınız diyebilirim. Nereden aldığınıza göre de değişiyor bu oran. Her neyse, internetten aldıysanız o fiyata aşağıdaki iki seçenek daha iyi olurdu.
Ama sıcaklık harici size kötü ürün göndermediyseler üzeceğini sanmıyorum. Kronik problem olarak dediğim gibi ısınma sorunu var. İleri de başka kronik problem ile karşılaşabilirim belki de bilemeyiz zira anakartı biraz dandik seçim galiba. Gpu güzel çalışıyor o yüzden yaşadığınız sorun oyunlarda değil daha çok işlemci ile olan işlerde olur onlarda da eğer Gpu ile aynı anda çalışmıyorsa o kadar takıntılı hale getirecek kadar performans kaybı yaşamazsınız. Soğutması zayıf sadece intel için.

Açıkçası aldığımda kullandım işte dediğim gibi 8-10 saat hiç ısınma sorunuyla karşılaşmadım, tabii ilk kez dizüstü kullanıyorum pek bilmiyorum nasıl ısınıyor vs ama LoL'ü kurup nasıl bir performans sergilediğine bakmak istedim. Performansı açıkçası benim için mükemmeldi 1-2 saat oynadım ancak 0 ısınma ve 0 kasmayla karşılaştım. Dediğim gibi ilk kez dizüstü kullanıyorum ve bilgisayar daha yeni paketinden çıkmıştı belkide ilk kullanım diye böyle oldu bilemiyorum. Gelsin bi bakalım sonrasında yine en kötü sizlere danışırım. Teşekkür ederim güzel açıklamalarınız için. En kötü ihtimal iade edip,yolladığınız bilgisayarlardan birini seçebilirim.

Geri
Yukarı