Casper G900 vs ASUS TUF FA506

anilcelk

Hectopat
Daha fazla  
Marka sormuyorum. Bileşenleri göze alarak yorum yapalım lütfen.
Beyler Casper'in yeni oyun canavarı G900 ve ASUS'un TUF serisi A15 Türkiye'de ki adıyla FA506 Casper modelinde Intel i7 10750H kullanırken ASUS R7 4800 h tercih etmiş. İkisininde 144 herz ve RTX 2060 modelleri takribi 10 K civarinda. İkisi de 2 kilo ağırlığında, ikide 8 GB RAM'e sahip (Casper'in 16 olan modelinde bulunuyor ama fiyat pek değişmiyor tek RAM crosfire değil). Casper batarya bakımından ASUS'tan epey geri kalsada oyuncular için çok büyük önem teşkil etmiyor bu detay. Önemli bir diğer detay ise G900 Wi-Fi 6 desteğiyle gelmekte ve 4 ms görüntü sunmakta ASUS ise Wi-Fi 6 hizmetini maalesef saglayamiyor. Bir diğer önemli özellik ASUS RAM açısından 3200 MHz desteklerken Casper maalesef bu hızı sağlayamıyor 2666 MHz'de kalıyor. Aklıma şu an gelen özellikler bunlar yorum size kalmış. ASUS'un henüz resmi dağıtımı olamadı Casper'in yazdığım modeli internette 10200 lira şu an ASUS'un da bu miktara yakın olacağı kesin gibi bir şey en az 9500 olur diye tahmin ediyorum dolayısıyla fiyat faktörü farkı pek etkili olmayacak gibi duruyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

6 Yıl Nirvana C700 kulllandim fiyatı muadillerinden düşüktü. Zorlasamda az isiniyordu. Ve işlemcisi de muadillerinden bir tık iyiydi metaldi. Hiçbir problem yasatmadi. Halen kuzenim kullanıyor.

Senin aldığın iyi çıktı diye hepsi iyi olmaz bende kullandım ve hiç memnun kalmadım ben hayatımda o şekilde daha boktan bir ürün görmedim.

Geri
Yukarı