Casper GT 730 Clover boot siyah ekran

Hocam UEFİ olarak kurdum. Sanki Hdmi ile ilgili bir sorun var gibi, bazen ekran geliyor. Bazen de ekrana sinyal gitmiyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Sistemi zorla kapatmak zorunda kalıyorum. Başka çıkışla deneme şansım yok. HDMİ bazen açılıyor. Bazen açılmıyor. Ses HDMİ olarak sorunsuz. GT 730 Fake id: 0x020F10DE Kemal Alkın kext'ini kullandım. Açabildiğim zaman tam 2gb olarak görebiliyorum. Acaba kext üzerinde oynamak gerekiyor olabilir mi?

System / Lbrary / Extensions içinden Kemal Alkın'ın kextini sil. USB içinden Orijinal kextleri koy. Sistemi USB olmadan başlatmayı dene. Açılmaz ise sistemi yeniden USB ile başlat. Ardından NVIDIA sürücüsü yükle. http://www.nvidia.com/download/drive...ts.aspx/83799/
Kurulum yaptıktan sonra restart isteyecek. Restart yapmadan, NVIDIA ayarlarından öntnımlı grafik ayarları olarak NVIDIA seç. Config dosyasından nv_disable kaldır. nvda_drv=1 işaretle.

Hocam daha önce sürüme uygun web driver denedim. Fakat sisteme uygun değil uyarısı vermişti. GT 730 için driver yükleyebilecek miyim? bilmiyorum. Orjinal kextler ile 2 gb olan ekran kartını 1 gb olarak görüyorum. Cihaz render işinde kullanılacağı için ekran kartını tam olarak kullanmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı