Casper GT 840M ekran kartı çalışmama sorunu

JetWindy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: INTEL Core i5 9400F
Anakart: MSI H310M PRO-VH
RAM: NEO FORZA Mars 2x8 GB RAM
Ekran Kartı: GALAX Nvidia RTX 3060
CPU Soğutucu: ID-COOLING SE-224 XT BLACK
Kasa: MSI MPG GUNGNIR 110M RGB
SSD 1: SANDISK SSD Plus 1TB
SSD 2: KINGSTON A400 120GB
HDD: TOSHIBA 7200RPM 1 TB
PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W PFC
Arkadaşlar, bilgisayarım 3 ay önce ekranda karıncalanmaya başladı ve servise verdim anakart değişti. Servisten geldikten sonra oyun oynarken oyun dondu ve ardından Windows mavi ekran verdi. Ardından bilgisayarı tekrardan açtığımda ekran kartı devreye girmemeye başladı. Oyunları İntel ekran kartı ile açabiliyorum ancak Nvidia olanı ile açmaya çalıştığımda tepki vermiyor. GeForce Experience açılmıyor. Nvidia denetim masasındaki dönen görseli göstermiyor ve denetim masası yanıt vermiyor. Nvidia'nın sitesinden indirdiğim driver'ı kurunca da aynı şekilde. Casper'in kendi sitesindeki ve DVD'deki driverlar'ı yükleyince bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor ve açınca da "Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Başarıyla Kurtuldu" hatası veriyor. DDU ile kaldırıp kursam da aynı şekilde. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz Windows 10 kurulumu yapıp sürücüleri baştan kurmana rağmen aynı sorunu yapıyorsa donanımsal bir sorun var demektir. Tekrar servis yolu gözükecek muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı