Casper GT630M-635M İsim Değişikliği Sonrası Güncelleme Sorunu

Emin Keskin

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi çalışmalar dilerim;
Konu başlığında da belirttiğim gibi Casper CN-CKY3230B sürümü notebook'u mecbur bulunduğum şartlar dolayısıyla satın almak durumunda kaldım, ürünle 2 yıl hiç iyi anlaşamadık. Üzerinde klasik GT-635M optimus güncellenemeyen türden ekran kartı vardı. Ürün 3-5 kez garantiye gittikten sonra anakart değişimi yapılarak tarafıma teslim edildi. Kontrol ettiğimde ekran kartı GT-630M olmuştu ve düzgün bir şekilde güncellemeleri alabiliyordu. Fakat aradan 5-6 ay geçti, ürünün de garanti süresi doldu... Ardından açılmama(açılıp görüntü vermeme) gibi bir sorun vermeye başladı bilgisayar 10 yahut 15. denemede açılıyordu. Kronik ekran kartı çipseti sorunu sanmıştım fakat araştırmalarım sonrasında BIOS odaklı bir problem olduğunu öğrendim ve Casper'dan BIOS talep ettim. Bana gönderilen BIOS'u cihaza yüklediğimde ekran kartı tekrar GT-635M olmuştu ve güncellemeleri alamıyordu. Sorunu Casper'a belirtmeme rağmen tarafıma dönüş yapmadılar.

Güncelleme sorununun ekran kartından değil BIOS'tan olduğunu düşünmeye başladım ben de... Yoksa neden koskoca Casper BIOS koymasın sürücüler kısmına...

Sizden talebimse bu sorunu kökten çözebilecek bir BIOS düzenleyebiliyorsanız düzenlemeniz; düzenleyemiyorsanız Windows 10 için en güncel sürücüyü temin etmenizdir.
"Casper GT630M/635M için Nvidia 344.75 Güncel Sürücü"
Burayı yeterince inceledim mümkünse daha güncel bir sürüm yazınız değilse teşekkür ediyorum her şey için :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun zaten biostan ama bios'u orj. Nvidia kimliğinde yazamıyorlar. O yüzden sürücü de çıkartmayınca işe yaramaz bir laptop ortaya çıkıyor.
Bios güncelleme oyun oynamaya veya sürücü güncellemeye benzemez. Haliyle bios yazmamızı istiyorsunuz ama bios nasıl yüklemede sıkıntı olduğu gibi yazıp uygulamada da sıkıntıları var. Konuyu okuduysan bios'un asıl kimin yazması gerektiğini bilmen lazım. Konudaki en güncel sürücüyü yükleyin farklı bir sürücü şuan için çıkmayacak.

Merhaba Murat Bey

Casper A15FB notebook mevcut fakat ekran kartı driver tanıtamıyorum

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Donanım Kimliği:
PCI\VEN_10DE&DEV_0DE8&SUBSYS_00000000&REV_A1

Web sitesi önceki konuları inceledim fakat bu modele ait driver bulamadım destek olabilirsen çok sevinirim

Bu konuyu diyecektim ancak sizin kimlik uymuyor. Geforce sitesinden uyumlu sürücünüzü indirdiğinizde kuramıyor musunuz? Geforce sitesinde yardım istediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı