Casper i7-4712MQ Sistemin Isınma Sorunu

Laptoplar masaüstü gibi değil, dediğin şekilde fan alamazsın.Programla baktıysan ve işlemci sıcaklığında fark yok diyorsan normal şartlarda bu imkansız. Underclocking değeri ve sıcaklık değerleri ne?
Underclocking yapmadım. Gta 5 oynarken ilk başta 60 -70 fps sonra 25 fps çakılıyor. Ben bunun fanını değiştirsem aynı modelle durum ne olur ?

Underclocking yapmadım. Gta 5 oynarken ilk başta 60 -70 fps sonra 25 fps çakılıyor. Ben bunun fanını değiştirsem aynı modelle durum ne olur ?
Soğutucu buna etki etmeyecek onu biliyorum. Ben buna kendim bilgisayar fanı alsam kendim soğutucu yapsam diyorum ama gelen fanlar 4 pin ben bunu nasıl adaptör ile bağlayabilirim bilmiyorum.

Casper çok fazla ısınan bir marka. Bu laptop oluncada ikiye katlanıyor. Maalesef yapacak fazla bişi yok fan temizliği ve termal macun temizlemek dışında fazla yapılacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı