Casper i7 2670QM Isınma Sorunu

Gelişmiş güç ayarlarından işlemci güç durumu altbaşlığına girip orada işlemci max çalışma yüzdesini düşürerek idare edebilirsin. Ne kadar dersen, kendi beklentilerine göre deneyerek bulman gerekecek.

Boştayken o değerleri aldığına göre temizlik sonrası macun uygulaması ve/veya soğutucu ızgara montajını tekrar gözden geçir derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut olan Casper marka dizüstü bilgisayarımda i7 2670QM mevcut ve boşta 71-75 derece arasında ısınma problemi var. Termal macun yenilemesi, fan temizlemesi yaptım ama düzelmedi. Bunun üzerine belki işlemciye yük bindiren bir virüs olabilir diye format attım. Isınma sorunum devam ediyor. Isındığı içinde kendi kendini korumaya alıp kapatıyor. Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim ?

Not: Şubat'ta kendi toplama masaüstüme geçeceğim o zamana kadar günlük kullanım için Casper'la devam etmeliyim.

@Silinen üye Cayır cayır çalışıyor. Gereksiz bir paylaşım olmuş söylediğiniz.
AİDA64 de stres test yaparak ısıyı 75 dereceye işlemci ve ekran kartı %100 yük altın iken sabitlemeyi başarmış bulunmaktayım.
Ayrıca tekrardan termal macunu temizleyip bu sefer biraz daha fazla sıkıp katmanı artırdıktan sonra bu verileri elde ettim.

Boşta mı 70 75 dereceyi görüyorsun yoksa aida64 ün stres testinde mi? Elma sirkesiyle parlatmanızı tavsiye edicem bakır kısımları.
sonra eger test de yapıyor ise stres testi güncellenmiştir. Pc niz 2. nesil işlemci stres testi agır kalıyordur malum 5.nesil gelecek.
Son olarak görev yöneticisinden bakın işlemci yi en çok ne yoruyor ne yüke bindiriyor ve iptal edin yasak yediğim üzere cevap veremedim. 2.nesilden sonra hiç bir intel kolay kolay ısınmaz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı