Casper K1500 klavye sürücüsünü bulamıyorum

Qanson

Kilopat
Daha fazla  
Casper marka eski bir masaüstü bilgisayarım var. Eskiden sitelerine seri numaramı yazınca klavye sürücümü de buluyordu ve dolayısıyla sıkıntım olmuyordu. Ancak artık çıkmıyor. Aslında ben daha önce sürücüyü indirip yedeğini almıştım ama format attım ve orayı etkilememesine rağmen tüm sürücülerimi silmiş. Şimdi klavye sürücümü bulamadığımdan Windows otomatik yüklüyor ancak onda da bilgisayarı uyku yaptıktan sonra FN tuşu kısayolları çalışmıyor. Klavyem Casper K1500 sürücüyü internette araştırdım ancak bulamadım. Eskiden sürücü bu sitedeydi: https://www.casper.com.tr/destek ama siteyi yenilemişler ve artık yok isterseniz klavyemin seri numarasını veya bilgisayarımın seri numarasını modelini vs. verebilirim yeter ki çözülsün şu sıkıntı. Kısayolları kullanamamak çok sinir bozucu. Teşekkürler, umarım forum kurallarına uymuşumdur.

Aygıt yöneticisinde, klavyeni seçip, sürücü güncelleştirmesine tıklayıp otomatik aratabilirsin.

Tabiki onu da denedim zaten güncel diyor ki sıkıntım sürücünün güncelliği değil şu an klavyeme tam uyumlu olmayan bir sürücü yüklü ve FN kısayolları çalışmıyor yani sesi açıp kapatamıyorum. Bu çok sinir bozucu. Acaba şu otomatik sürücü bulan, yükleyen programlar çözüm olur mu? Onlar da her seferinde farklı sorunlar doğuruyor ama denemedim henüz.

Tabiki onu da denedim zaten güncel diyor ki sıkıntım sürücünün güncelliği değil şu an klavyeme tam uyumlu olmayan bir sürücü yüklü ve FN kısayolları çalışmıyor yani sesi açıp kapatamıyorum. Bu çok sinir bozucu. Acaba şu otomatik sürücü bulan, yükleyen programlar çözüm olur mu? Onlar da her seferinde farklı sorunlar doğuruyor ama denemedim henüz.
Tavsiye etmem hocam. Driver Booster vb. program kullanan arkadaşlar, pişmanlar. Sitede tavsiye edilmiyor hâlihâzırda.

Casper bilgisayarlarda bu sıkıntı hep varmış sanırım. Casper photkey adlı sürücü buldum. Bu vakti zamanında Casper'in sitesindeki sürücü sanırım. Yükledim ama sıkıntı devam ediyor. Yani bilgisayarı uyku yapıp açtıktan sonra FN tuşu tamamen etkisiz oluyor ve ses açma kapama kısayolları bu tuşla birlikte basılmadan işe yaramıyor. Bu Casper photkey programının Windows 7 için olanını bulup yüklesem düzelebilir aslında ama bulamıyorum. Ben bilgisayarı aldığımda Windows 7 Home Basic'ti.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı