Casper kasaya ekstra fan takılır mı?

Dediğim gibi içeri üfleyen değil dışarı atan fan takabilirsiniz üst tarafa ama ne kadar faydalı olur tartışılır. Kasanız yine pek hava almamış olacak. Ön kısımda aynı işlemi yapma şansınız varsa ön tarafta size daha çok fayda sağlar.
Maalesef yok olsaydı ilk başta onu dusunuyordum
Eskisinden daha iyi olur mu peki yani uğraşmaya değecek kadar?

Demek istediğim egzoz fan yerine yeni bir fana gerek yok, onu ters bir biçimde takıp yukarıya egzoz fan takarsınız anlamında demiştim.

Yani sisteminizi ve aldığınız sıcaklık değerlerini bilmiyoruz şu an o zahmete değer mi tartışılır? Min 5-8 derece Max 15-20(kasanızın şu an hiç hava almadığını düşündüğüm için) derece fark eder ama tabii ki kesin değil bunlar.

Yani sisteminizi ve aldığınız sıcaklık değerlerini bilmiyoruz şu an o zahmete değer mi tartışılır? Min 5-8 derece Max 15-20(kasanızın şu an hiç hava almadığını düşündüğüm için) derece fark eder ama tabii ki kesin değil bunlar.
Bir de önceki konularima bakarsanız bir ara sıvı soğutma almayı dusundugumu görürsünüz zaten yanına güzel bir hava soğutma düşünüyorum o yüzden hava sirkülasyonunu arttırmak istedim. Peki hem iyi bı hava soğutma alsam hem de burada dediklerimi yaparsam ne kadar fark eder tahmini? Bir de işlemci e6500 ve ve q9550 ya da q9650 alacağım bunlar da e6500 e göre fazlaca isindigi için sogutmami iyilestirecegim.

Yanlış anlamazsanız kasa veya havalandırma için harcayabileceğiniz bütçe ne kadar? Size hava akışı çok daha iyi olan fanlı bir kasa önerelim. Örnek: MSI MAG 100M-101m gibi 500-600 liraya hem yeni bir kasa, hem de 3-4 fana sahip olursunuz. Üst ve alt tarafından da hava alabilen bir kasa. Bahsettiğiniz işlemdiler benim bilgi alanım dışında ben anca I3-I9 arasını bir de biraz AMD konusunda bilgim var. 😂

Yanlış anlamazsanız kasa veya havalandırma için harcayabileceğiniz bütçe ne kadar? Size hava akışı çok daha iyi olan fanlı bir kasa önerelim. Örnek: MSI MAG 100M-101m gibi 500-600 liraya hem yeni bir kasa, hem de 3-4 fana sahip olursunuz. Üst ve alt tarafından da hava alabilen bir kasa. Bahsettiğiniz işlemdiler benim bilgi alanım dışında ben anca I3-I9 arasını bir de biraz AMD konusunda bilgim var. 😂
En fazla 300 400 ve buna alacağım hava soğutma da dahil ayrıca 100 TL ekleyin gibi muhabbetlere girmeyelim :D benim için 1 TL nin dahi önemi var şu an

Yaklaşık 450 gibi bir tutarda 100M bulursunuz. İçinde 3 fanla birlikte geliyor hava alışı da gayet iyi bir kasa. Elinizdekine o masrafı yapmaktan daha faydalı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı