Casper laptop açılırken onarım menüsüne atıyor

Kinross

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bundan 1 hafta önce Casper laptopumda gayet normal dolanıyordum. Ertesi gün tekrar açmaya çalıştığımda ekranda Casper yazısı duruyordu alt kısmında açılırkenki yuvarlak bar yoktu. Ve hiç açılmıyordu. Yaklaşık 2 saat sonra mavi bir ekran gelip (fotoğraflar altta) 2 seçenek sunuyordu onları denedim tekrar yeniden başlattım yine olmadı. Bataryasını taktım yine açılmadı. HDD'sini ve RAM'larını söküp yeniden taktım olmadı. Sorun gider kısmında bu bilgisayarı sıfırla kısmındaki seçeneğe bastığımda "bir sorunla karşılaşıldı" tarzı şeyler söylüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230617_160649.jpg
    IMG_20230617_160649.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230617_160704.jpg
    IMG_20230617_160704.jpg
    233,7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik Windows disk sorunu. Sorun gider deyin ilerle ilerle yapıp bilgisayarı sıfırla deyin.

Bilgisayar sıfırlanır yeniden sorunsuz başlayacaktır.
İçerisinde önemli dosya var ve almak istiyorsanız eğer YouTube'dan Windows kurtarma ekranı(kurulum ekranı) yedek alma yazarak bakabilirsiniz.
Hiç uğraşmamam derseniz garantiye gönderirsiniz ya sıfırlar yollarlar ya da HDD değiştirip yollarlar fakat verileriniz direkt silinir.
Hiç uğraşamam ama verinde önemli dersenizde bir tanıdık blgisyarcıya götürün o halleder ama bazen disk sökmek zorunda kalınıyor disk sökülmek için cihaz açılırsa garanti dışı kalacaktır.

Klasik Windows disk sorunu. Sorun gider deyin ilerle ilerle yapıp bilgisayarı sıfırla deyin.

Bilgisayar sıfırlanır yeniden sorunsuz başlayacaktır.
İçerisinde önemli dosya var ve almak istiyorsanız eğer YouTube'dan Windows kurtarma ekranı(kurulum ekranı) yedek alma yazarak bakabilirsiniz.
Hiç uğraşmamam derseniz garantiye gönderirsiniz ya sıfırlar yollarlar ya da HDD değiştirip yollarlar fakat verileriniz direkt silinir.
Hiç uğraşamam ama verinde önemli dersenizde bir tanıdık blgisyarcıya götürün o halleder ama bazen disk sökmek zorunda kalınıyor disk sökülmek için cihaz açılırsa garanti dışı kalacaktır.

Okursanız sıfırlamayı denediğini söylemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı