Casper laptop fanı sessiz moda geçiyor

MR.OZAN

Hectopat
Selam, elimde Casper laptop var. Bunlarda sessiz mod diye bir özellik var. İşlemciyi 0.80GHz düşürüp, işlemcinin ısınmamasını sağlayıp fanı hızını düşürüyor bu sayede sessiz çalışıyor ama ben bundan 3 ay önce fanı hep %100 çalışacak şekilde fiziksel müdalede bulundum. Fanım ben istediğimde %100 hızda dönüyor. Bunu da ısıdan kapanmasına karşı bir çözüm bulmuş oldum ama son 1 aydır Discord ve oyuna girdiğimde ansızın kendi kendine sessiz moda alıyor. PC drop yiyor. Bu da cok canımı sıkmaya başladı. Bu özelliği kapatmak istiyorum. Bir önerisi olan var mı? Şimdiden Teşekkürler. PC'nin sistem gereksiminin düşük olduğunun farkındayım, oyunlar da ona göre oyunlar.
İşlemci Intel Pentium b960.

Selam, elimde Casper laptop var. Bunlarda sessiz mod diye bir özellik var. İşlemciyi 0.80GHz düşürüp, işlemcinin ısınmamasını sağlayıp fanı hızını düşürüyor bu sayede sessiz çalışıyor ama ben bundan 3 ay önce fanı hep %100 çalışacak şekilde fiziksel müdalede bulundum. Fanım ben istediğimde %100 hızda dönüyor. Bunu da ısıdan kapanmasına karşı bir çözüm bulmuş oldum ama son 1 aydır Discord ve oyuna girdiğimde ansızın kendi kendine sessiz moda alıyor. PC drop yiyor. Bu da cok canımı sıkmaya başladı. Bu özelliği kapatmak istiyorum. Bir önerisi olan var mı? Şimdiden Teşekkürler. PC'nin sistem gereksiminin düşük olduğunun farkındayım, oyunlar da ona göre oyunlar.
İşlemci Intel Pentium b960.
Hocam kuzenimde Casper Laptop vardı Cs oynarken 110 derecede çalışıyordu altına soğutma alın derim çünkü kuzenimin Laptop'u bozulmuştu ısı sorunu yüzünden Casper dandik bir marka Laptop falan alınmaz onlardan.

Hocam kuzenimde Casper laptop vardı CS oynarken 110 derecede çalışıyordu altına soğutma alın derim çünkü kuzenimin Laptop'u bozulmuştu ısınma sorunu yüzünden Casper dandik bir marka laptop falan alınmaz onlardan.

Ben normalde çok bilgisayar oyunları oynuyan biri değilim ama evde tıkılı kalınca arkadaşlarla zaman gecsin diye giriyouz.

Ben normalde çok bilgisayar oyunları oynuyan biri değilim ama evde tıkılı kalınca arkadaşlarla zaman gecsin diye giriyouz.
Hocam soğutucu almanızı öneririm 6 fanlı alırsanız birde termal macun yeniletirseniz ısı değerleri yarı yarıya düşer ve fps drop sorunu kalkar diye düşünüyorum.

Hocam soğutucu almanızı öneririm 6 fanlı alırsanız bir de termal macun yeniletirseniz sıcaklık değerleri yarı yarıya düşer ve FPS düşmesi sorunu kalkar diye düşünüyorum.

Soğutucu alacağım zaten yukaıdada yazdığım gibi şu an fanlar %100 kullanıyorum termal macunuda ayda 1 değişiyorum yoksa kapanmalar başlıyor.

Soğutucu alacağım zaten yukaıdada yazdığım gibi şu an fanlar %100 kullanıyorum termal macunuda ayda 1 değişiyorum yoksa kapanmalar başlıyor.
Hocam Casper çok dandik bir marka bir dahakine Casper almanızı önermem.Kuzenim 4500 lira para verdi zamanında 1.5 senede bozuldu sadece Cs oynuyordu onuda en düşükte oynuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı