Çözüldü Casper Laptop HDD Yavaşlama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muhendiskedibey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta - SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf
Herkese kolay gelsin, benim 3 senedir kullandığım laptobumda ilk zamanlara göre HDD'nin çok yavaşladığını farkettim. Şu an Win8.1 kurulu olmasına rağmen açılıp da kendine gelmesi ve normal kullanımda programların açılması çok zaman alıyor. Nerdeyse hiç program yok bilgisayarda ama dediğim sorun mevcut. Yeni bir HDD veya SSD alma gibi bir durumum yok. Ne önerirsiniz ? Acaba çok fazla bad sector oluşmuş olabilir mi ?

Yavaşlatır, sen HD Tune 5.50 kurup bize "Health" kısmından bir ekran görüntüsü ver, senin HD mi yoksa sisteminde yer alan virüs veya çöp yazılım mı anlayalım.

Yavaşlatır, sen HD Tune 5.50 kurup bize "Health" kısmından bir ekran görüntüsü ver, senin HD mi yoksa sisteminde yer alan virüs veya çöp yazılım mı anlayalım.

Peki ben yarın koyayım bilgisayarı alınca.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarı aldım, bugün içerisinde koyarım görüntüleri.

- - - Güncellendi - - -

İşte böyle... Error Scan yapmadım yapmam lazım mı ?

- - - Güncellendi - - -

Error Scan son 3 GB kala takıldı mı artık ne olduysa ilerlemedi, ve ondan önce birkaç tane yerde kırmızı renk oluştu (bad sector). Ne yapmam lazım ?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar yardım edebilecek birisi veya birileri varsa el atın şu soruna...

- - - Güncellendi - - -

Beyler ben sorunu çözdüm, Error Scan yapınca ( tam bitmemiş olmasına rağmen ) HDD nin hızlandığını farkettim ve şu an Win8.1 benim 5400 RPM ( 7200 de değil :D ) 14 saniyede Masaüstü geliyor ve 15 - 20 saniyede de tüm her şey açılmış oluyor :) Çok mutluyum fakat konuyu yardım edilsin diye açtım halde sorunu kendim çözdüm ama tabii ki de HD Tune programını öneren ulaklı arkadaşıma teşekkür ediyorum, hepinize teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız... İyi ki bu forum var ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı