Casper laptop kapağı kapattıktan sonra bir daha açılmadı

Faruk T

Centipat
Daha fazla  
Bu laptopta Ubuntu ve Windows kullanıyorum. Olay gerçekleştiği anda Ubuntu kullanıyordum. Ekranı indirdim, ekranı kaldırınca bir de ne göreyim! Siyah ekran! Mouse tuşuna bastım, olmadı. Klavyedeki her tuşa bastım, olmadı. Bekledim. Lakin ekrana görüntü gelmedi. Ekran kapalı olunca tamamen siyah olur, ama açık olup siyah görüntü varsa biraz ışık verir. Şu anda ekran tamamen kapalı. Bekleyince açılmadı, ben de riskli bir iş yaptım ve kapatma düğmesine basılı tutup kapanmaya zorladım. Kapandıktan sonra aşağı yukarı 3 saniye bekledim. Sonra da açma düğmesine bastım, ve durum bu. Ekran kapalı, hiçbir şekilde HDD veya fan sesi gelmiyor. Sadece açma/kapama düğmesinin ışığı yanıyor. BIOS'a giremiyorum. Her tuşa bastım, ama işe yaramadı. Ne yapabilirim?

20201031_180628.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama dediğinize göre hiç ses yok yani laptop çalıştığı zaman illaki bir fan sesi gelir bence sistem kaynaklı
Evet, bu olasılıktan dolayı bataryasını söküp tekrar takacağım. Eğer olmazsa başka bir monitöre takacağım. Yine de olmazsa, sizin yardımlarınıza kaldım arkadaşlar.

Geri
Yukarı