Casper laptop kapanma sorunu

Yazanları yaparsan yazarsın.
Yaptığım şey şu sağ altta batarya vardı sağ tıkladım güç seçenekleri dedim Ekranda Pil ölçerde gösterilen planlar diye yer vardı altında 2 tane işaretlenebilir şey vardı 1.olan Dengeli(önerilen) 2.Razer Game Booster Power Plan diye 1.de kapanma olmuyo galba ama 2.de oluyo nedenini anlamadım 2.de %yi 70 den 100e kadar çıkardım kapandı 1.de kapanma olmadı gibi sadece 1 kere kapandı belki ısındığı içindir emin değilim.

Onun dışında 2 opsiyonun var, bataryadaykenki performanstan memnunsan ve güç profili yüksek performansta ise daha düşük profilleri seçebilirsin.
Ama benim tavsiyem, şayet görev yöneticisinden sorun yaratan bir şey yakalayamazsan;
yukarıdakini yapmadan,gelişmiş güç ayarlarında işlemci maks. kullanım yüzdesini düşürmen, %70'e düşür. Fişte dene. Performans iyi ve kapanma olmuyorsa not al, sonra 10ar 10ar arttır, kapanma olan yüzdeyi bulunca biraz düşürerek maks. kullanım yüzdesini sapta.

İşini görür, sıkıntı yaşamazsın.

Güç profillerinin yanında "plan ayarlarını değiştir" gibi linke benzer seçeneği tıklaman gerek gelişmiş güç ayarları için. Doğru yerde doğru işi yaptın mı emin değilim o nedenle tekrar yazdım.

Güç profillerinin yanında "plan ayarlarını değiştir" gibi linke benzer seçeneği tıklaman gerek gelişmiş güç ayarları için. Doğru yerde doğru işi yaptın mı emin değilim o nedenle tekrar yazdım.
İlk önce bataryaya sağ tıklayıp güç yöneticisi dedim orda bu 2 seçenek vardı http://i.hizliresim.com/1dr55Y.png ilk hali resimdeki gibi sonra resimde işaretli olanın yanındaki Plan ayarlarını değiştire tıkladım sonra Gelişmiş güç ayarlarını değiştir dedim sonra İşlemci Güç Yönetimi>En Yüksek İşlemci Durumu'na tıkladım sonra böle bi ekran geldi http://i.hizliresim.com/r9RrA1.png Prize Takılı yazan yeri 70-80-90-100 şeklinde tekrar düşürüp artırdım hepsinde kapandı sonra Geri dönüp Resimdekini İşaretledim ve kapanma olmadı http://i.hizliresim.com/qBRL6V.png Bunları yaptım ben DOĞRUMU ?

%70'e getirdiğinde kapanıyorsa düşürmen gerekirdi kapanmayan bir an var mı diye, deneme amaçlı.
Razer profilini de kullanma, ilk fotoğrafta ek planları tıklayıp yüksek performans profilini seçip aynı ayarları tekrar dene.
Ek olarak; bu işlemler sırasında önceki sıcaklık kontrollerini yapman gerek. İşlemcin belki istenilen değerlere geliyor ama grafik kartın sıcak çalışıyor da olabilir çünkü. AIDA64'de gpu sıcaklığı da veriliyordu.

%70'e getirdiğinde kapanıyorsa düşürmen gerekirdi kapanmayan bir an var mı diye, deneme amaçlı.
Razer profilini de kullanma, ilk fotoğrafta ek planları tıklayıp yüksek performans profilini seçip aynı ayarları tekrar dene.
Ek olarak; bu işlemler sırasında önceki sıcaklık kontrollerini yapman gerek. İşlemcin belki istenilen değerlere geliyor ama grafik kartın sıcak çalışıyor da olabilir çünkü. AIDA64'de gpu sıcaklığı da veriliyordu.
yüksek performans profilini seçtim %70 kapandı

Merhabalar. Görüyorum ki konu 2016'da açılmış ama ben de şu an aynı bilgisayarda birebir aynı problemi yaşıyorum. Sorunu olan arkadaş çözebilmiş mi acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı