Casper Laptop Yarım Saatte Bir Kapanma Sorunu

HTA

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Adsız.png

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi laptopum yarım saatte bir kapanıyor. Termal macun yeniledim, fanı temizledim. Temiz Windows 10 kurulum yaptım genede düzelmedi. Harici ekran kartını da görmüyor. (Kod 45 hatası.)
- BIOS güncel
- Sürücüler güncel

6 GB RAM, i5-2450M işlemci, Pegatron A15 anakart, 120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem testi yapın ısı değerlerine bakın ısındığından ya da fanı yuvasına oturtamadığınız için oluyor. Benimde Casper 5 yıllık 8 GB RAM'e sahibim. Test yapınca max 85 derecede kalıyor CPU sizde bakın 10 dk bekleyin testi açıp kapanıyorsa ısındığı içindir.

Laptobun başından geçen bir hikayesi var mı? Arıza, işlemci upgrade vs. gibi?
Yere sert bir şekilde çakıldı. 2 GB RAM upgrade edildi.
Düzenli olarak her yarım saatte bir kapanıyor.

Prime95 Blend seçeneği ile 13 dakika test ettim. 90 derecede sabitlendi. Kapanma, mavi ekran vs. hiçbir hata vermedi.
@SunSet

Son düzenleyen: Moderatör:
Yere sert bir şekilde çakıldı. 2 GB RAM upgrade edildi.
Düzenli olarak her yarım saatte bir kapanıyor.

Prime95 Blend seçeneği ile 13 dakika test ettim. 90 derecede sabitlendi. Kapanma, mavi ekran vs. hiçbir hata vermedi.
@SunSet
Dediğim program en sağlamı 90 derece ise Casper için normal ama bir laptop için fazla bence 85 ten sonrası tehlikeli. Benim sadece oyunlarda 71 derece falan o da oyunlardan oyuna değişiyor. İşlemci zarar görmüşte olabilir. Bir baktırın çiplerine vs. baksınlar.

Benimde casper i3 işlemcili laptopum vardı. İşlemci ısındığı anda kapanıyordu. Bu sorunu bir kaç kişide daha gördüm. Casper aldığıma bin pişman olmuştum. attım kenara öylece duruyor.

Benimde casper i3 işlemcili laptopum vardı. İşlemci ısındığı anda kapanıyordu. Bu sorunu bir kaç kişide daha gördüm. Casper aldığıma bin pişman olmuştum. attım kenara öylece duruyor.
Benimde aşırı ses yapıyordu fan. Vakit bulamadığım için temizleyemiyordum. Fanın içinde pamuk gibi tozlar vardı. Temizledim. Macun kiremit gibi olmuş. Yenisini sürdüm. boşta 60-65 olan CPU ısısı 45-50 oldu. Fanda artık fazla kasmıyor kendini.

Benimde aşırı ses yapıyordu fan. Vakit bulamadığım için temizleyemiyordum. Fanın içinde pamuk gibi tozlar vardı. Temizledim. Macun kiremit gibi olmuş. Yenisini sürdüm. boşta 60-65 olan CPU ısısı 45-50 oldu. Fanda artık fazla kasmıyor kendini.
Bende de ara sıra işlemci fanı ses yapıyordu, alttan bi tıklatınca geçiyordu. Geçen hafta bende içini açtım, işlemci fanında dediğin gibi pamuk iplik vs. vardı temizledim, ama hiç bi fark olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı