Casper Laptop Tarayıcıda art arda sayfa yenileme sorunu

Mehmet Emin B

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Chrome'u açtığım zaman ilk başta çıkan yeni sekme sayfası sürekli yenilenmeye başlıyor, hiçbir site açılmıyor. Herhangi bir siteye girmeye çalıştığım zaman da aynı şey oluyor. Bazen düzelir gibi oluyor, YouTube' dan video izlemeye başlıyorum ve videonun tam ortasında sayfa yine art arda yenilenmeye başlıyor. Son birkaç gündür daha da kötü bir hale geldi. Artık doğru düzgün hiçbir siteye bağlanamıyorum. Firefox ve Internet Explorer'da da aynı sorun var. Kaç sefer virüs taraması yaptım ama virüs falan çıkmadı. Bilgisayarım Casper marka bir laptop. İnternette başka forum sitelerinde yine bu sorundan yakınanları gördüm, onların da bilgisayarları da Casper markaydı. Ama bir çözüm bulamadım. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun ne zaman ve ne yaptıktan sonra olmaya başladı? Sistemde Pando yüklü mü? CCleaner ile boş alanı temizle hariç hepsini işaretleyerek temizlik yapmayı dener misin?

Son düzenleme:
Bilgisayarı ilk aldığım zamanlardan beri var. Ama başta bu kadar çok olmuyordu, arada bir 1-2 sefer sayfa yenileniyordu. Pando yüklü değil. Şimdi CCleaner' ı deneyeceğim.

CCleaner ile temizlik yaptım ama sorun çözülmedi. :(
Chrome' u Windows 8 modunda başlatınca sıkıntı olmuyor. Ama masaüstü modu sıkıntılı. Şu anda Windows 8 modunda kullanıyorum.

Visual Studio' da şu kodları içeren bir program yaptım :
Kod:
private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
        {
            label1.Text = label1.Text + " " + (e.KeyData.ToString());
        }
Ve şöyle bir sonuç çıktı :
tuş.PNG

Sürekli "BrowserRefresh" tuşuna basılıyormuş o yüzden sürekli yenileme oluyormuş. Klavyede aradım ama böyle bir tuş yok. Acaba bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Bütün yorumları okudum herkes farklı ve gereksiz yorum yapmış. Formatla ne alaka? Sorunun çözümü şu; ekran kartı programı nvidia geforce mi ne haltsa güncellendikten sonra sorun çıkıyor. Özellikle Casper marka bilgisayarların hepsinde var. Bütün nvidia programlarını kaldırın. Nvidia sitesinden değilde, casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama bu siteden indirin drive'ı. ürün kategorisi seçiniz seçeneğinden ekran kartını seçip sonra modelini ve kulandığınız işletim sistemini seçin. Çıkan drive indirip yükleyin. Kesinlikle güncellemeyiiin!! hiç bir sorun kalmayacaktır.

Bütün yorumları okudum herkes farklı ve gereksiz yorum yapmış. Formatla ne alaka? Sorunun çözümü şu; ekran kartı programı nvidia geforce mi ne haltsa güncellendikten sonra sorun çıkıyor. Özellikle Casper marka bilgisayarların hepsinde var. Bütün nvidia programlarını kaldırın. Nvidia sitesinden değilde, casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama bu siteden indirin drive'ı. ürün kategorisi seçiniz seçeneğinden ekran kartını seçip sonra modelini ve kulandığınız işletim sistemini seçin. Çıkan drive indirip yükleyin. Kesinlikle güncellemeyiiin!! hiç bir sorun kalmayacaktır.
sağ taraftaki ^ sembolüne tıklayın nvidia denetim masasına gelin orada 3d ayarların yönetilmesi kısmına gelin sonra yüksek performanslı nvidia işlemciyi seçin uygula diyin sorun kalmaz

Sağ taraftaki ^ sembolüne tıklayın NVIDIA denetim masasına gelin orada 3D ayarların yönetilmesi kısmına gelin sonra yüksek performanslı NVIDIA işlemciyi seçin uygula deyin sorun kalmaz

Aynı sorundan bende muzdaribim. Yemin ediyorum yumruklayarak parçalayacağım bilgisayarı. O derece sinirlerimi bozuyor artık.
YouTube'da bir şey izletmiyor. Bir siteye kullanıcı adı şifre yazacağım 40 kere yazdırıyor. Şimdi size bu cevabı bile kaçıncıya yjzıyorum.
Artık bir metin belgesine yazdım da oradan kopyala yapıştır yapıyorum. Dediğinizi yaptım. NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlarından yüksek performanslı seçeneği seçip uygula dedim, uyarı verdi. "ERİŞİM REDDEDİLDİ SEÇİLEN AYARLAR SİSTEMİNİZE UYGULANAMADI" diyor uyarıda.
Ha, vallahi diyorum. Şu pandemi zamanında zorla ikinci el bir laptop aldım. Bir daha alacak gücüm olsa yeminle bakmayacağım. Önüne arkasına parçalayıp çöpe atacağım.
bu dediğinizi de yaptım gevur mereti 3 gün düzeliyor sonra yine yok aynı şeyler oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı