Casper Laptop Temizleme

muhendiskedibey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta - SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf
Arkadaşlar, ben daha önce bilgisayarım ısınıyor diye Casper yetkili servisine verdim ama orda hiçbir şey yapmadan bana geri vermişler, sonradan anladım... Neyse bir başka yere götürdüm, adam dedi ki 50 Tl'ye termal macun yeniliyoruz, tozunu alıyoruz vs. Ben de inandım hemen, yaptılar bana verdiler laptobu. Hemen orda test ettim, fan sesinde gerçekten de bir azalma vardı ama bu durumda çok sürmeden eski halini aldı. Bugün laptobun içini açtım ve size fotoğraflarını çektim:

Casper Laptop (Alperen Ç.) - Imgur

Sorularım ise:
* Hangisi işlemci, hangisi ekran kartı ?
* İki vidalı olan daha küçük bileşenin üzerinde plastik bir koruma mı var desem ne, öyle bir şey var nedir o ?
* Fanın yapraklarını nasıl temizleyebilirim (fanın koruması çıkmıyor) ?
* Termal macunu kötü mü sürmüşler ve ben nasıl daha iyi sürebilirim ?
* Termal macun olarak ne önerirsiniz ?

Kusura bakmayın ama sorularımı cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum :)

Bilgisayarcıya götürmeni hiç tavsiye etmem 10 liralık iş için 200 liralık parçadan olursun. Macunlar kurumuş sanırım alacaksan zalman yada cooler master al daha iyisi var mı bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yardımı olur umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcıya götürmeni hiç tavsiye etmem 10 liralık iş için 200 liralık parçadan olursun macunlar kurumuş sanırım alacaksan zalman yada cooler master al daha iyisi varmı bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
yardımı olur umarım.

Aslında termal macun kurumamış, peçete ile kolaylıkla alınabiliyor ama adamlar kötü sürmüş. Ben o termal macunu nasıl temizleyip ardından yenisini nereye ve nasıl sürücem. Videoyu izleyeyim bir de...

Bilgisayarcıya götürmeni hiç tavsiye etmem 10 liralık iş için 200 liralık parçadan olursun macunlar kurumuş sanırım alacaksan zalman yada cooler master al daha iyisi varmı bilmiyorum.

yardımı olur umarım.

Kardeş, benim laptobu sökmem kat ve kat daha kolay bu ne ya :D Şaka bir yana, ben termal macun değişim videolarını araştırayım...

Bilgisayarda parçalar gitmemiş değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda parçalar gitmemiş değil mi?

Nasıl yani ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı