Casper laptop yükte 100 derece oluyor

omarkai38

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper notebookumu alalı 1 yıl 10 ay olmuş. Yük altında 100 derece civarı boşta 60 derece. Bu sıcaklıklar normal mi?

2. Sorum: Servise yollasam temizliği garanti kapsamına girer mi ya da garanti kapsamına girdirmek için ne gibi bir yalan söyleyebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizliği aşırı ısınma sorunu var dersen tahminimce yaparlar.
Isınma sorununu da altına fan alarak halledebilirsin. Ama en dandik fanlardan alma.

notebook-service-laptop-cleaning-cooler_p.jpg

Temizlik garanti kapsamına girmez. Temizliği kendiniz de yapabilirsiniz. Bir tornavida yardımı ile alt kısımdaki kapakları söküp, yumuşak bir fırça yardımı ile abartmadan temizleyin. Ardından temizlik öncesi ve sonrası sıcaklıkları karşılaştırın. Eğer hala aşırı derecede sıcaklık sorunu var ise kaliteli bir Notebook Soğutucu satın alabilirsiniz.

Temizliğin garanti kapsamına gireceğini zannetmem fakat kendin para vererek yetkili servise bakıma verebilirsiniz.

Arkadaşlar sorunuzla ilgili açıklamayı zaten yapmış. Ben size bir uyarı yapayım. O bilgisayar tarayıcıda gezinmek gibi çok basit işlerde 90-95 derece olmaya başlarsa gözününzün önünde değilken açık bırakmayın. Benim Casper dizüstüm internette gezinirken 100 derece oluyordu. Bir gün yine internette geziniyordum sekmeyi kapttım, kafamı başka yere çevirdim. Tekrar bilgisayara baktığımda altından dumanlar çıkıyordu. Ev yanmadığı için mutluyum.

@brk35 Ben de bir Casper mağduru olarak sana katılıyorum. Yanan bilgisayarın ile benim bilgisayarım aynı. Korkuyorum. :D
Umarım başına aynı şey gelmez. Gerçekten lanet bir marka. Görmeseydim belki de ev yanacaktı. Dostum sen de dikkat et. Fazla ısınıyorsa uyumadan önce ve evden çıkarken kapamayı unutma. Casper bu. Ne olacağı belli olmaz.

Düşündüğün için sağ ol dostum. Ben kullanmadığım zaman pek açık bırakmam. Zaten ağırlıkla imzamda ki Masaüstü bilgisayarımdan yazıyorum. Babam bana sürpriz olarak almıştı. Sorasaydı aldırmazdım. Tekrar çok sağ ol. :D Bu arada 1000. beğenin benden oldu dostum nice beğenilere. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı