Casper laptopun ışığı yanıyor ama sistem hiç tepki vermiyor

Efe Musaoğlu

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper bilgisayarımda Kaspersky programını kaldırırken laptop dondu. Bende tek çözüm yolu olarak düğmesine uzun süre basılı tutarak kapattım. Sonra açtığımda ışığı geldi ama laptopta gram ses yoktu ve görüntü gelmiyordu. Harici bir monitörden de görüntü alamadık. Yapmamız gereken tüm her şeyi yaptık ama açamadık. Bundan dolayı kendime yeni laptop aldım. Ama Casper laptopum dolapta boş boş bekliyor. Bunu kendim yapabileceğim veya ucuz maliyetli bir yöntem var mı?
Not: Bu arada sadece CD-ROM açılıyordu.

Arkadaşlar Casper bilgisayarımda Kaspersky programını kaldırırken laptop dondu. Bende tek çözüm yolu olarak düğmesine uzun süre basılı tutarak kapattım. Sonra açtığımda ışığı geldi ama laptopta gram ses yoktu ve görüntü gelmiyordu. Harici bir monitörden de görüntü alamadık. Yapmamız gereken tüm her şeyi yaptık ama açamadık. Bundan dolayı kendime yeni laptop aldım. Ama Casper laptopum dolapta boş boş bekliyor. Bunu kendim yapabileceğim veya ucuz maliyetli bir yöntem var mı?
2 RAM var ise teker teker deneyin.

Bip sesi geliyor mu?

Bilgisayardaki çıkabilen bütün donanımlar (sürücü, RAM, CD-ROM, Wi-Fi kartı vs.) Söküp açmaya çalışın. Bakım ekrana görüntü gelecek mi?

Keşke o kadar bilgim olsa 😟

O zaman tavsiyem bir bilgisayarcıya gösterin, ya da laptop tamiri yapan büyük firmalara gönderin, bir baksınlar sorunu neymiş. Belki basit ve ucuz maliyetli bir sorunu vardır. Eğer anakart vs. arızalı ise anakart değişimine gidersiniz ya da ekranı kırık aynı model bir laptop alarak anakartını taktırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı