Casper NB C900 laptopta klavye değişimi

Bütçe
300

Acfergo

Hectopat
SSD veya HDD modeli
120 + 1 Tb
Laptopum Casper NB C900.
St. Kodu: C900.7700-8TG0p
Klavyeyi değiştirmek istiyorum kaça patlar?
Nerede yaptırabilirim?
Kırıkkale'deyim en yakın şube veya bilgisayarcı neresidir?
İnternette satılıyor mu ve kendim monte edebilir miyim kolay mı?
200 liraya benzer bir klavyesini buldum fakat st kodu falan farklı bu durumda o klavye olmaz mı? Yine Casper NB C900 modeliydi.
Klavyede gördüğünüz gibi bazı tuşlar eksik yenilemek istiyorum tek çare değişim diye tahmin ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20220321-WA0019.jpeg
    IMG-20220321-WA0019.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 45
  • 20220320_174430.jpg
    20220320_174430.jpg
    229,5 KB · Görüntüleme: 56
C350 Silver Laptop'um için değiştirme ücreti 450TL demişlerdi.
Teknik servis, direkt olarak Google'dan baktığı fiyatı söyler + ek olarakta işlem ücreti de 150 lira falan tutabilir.

Benim baktığıma göre bu sitede 200tl-sanırım ikimizin de bulduğu site-, diğer sitede 690TL:

690TL ne alakaysa...

Garantin varsa Bilgisayar'ı açman garantiyi bozar.
Kendin monta edemezsin, başka bir bileşenini bozupta daha fazla masraf çıkma ihtimali var.

Tavsiyem: Klavye değişeceğine, takma klavye alıp(100TL) yeni bilgisayar alana kadar kullanmalısın.
Çünkü maalesef Casper serisi kronik bir sıkıntı.
Ben de şu anlık takma klavye ile kullanıyorum.
Bütün Bilgisayar Teknik Serviscileri de aynısını söyler, tanıdığım bir abi de aynısını söylemişti.

Teknik servis, direkt olarak Google'dan baktığı fiyatı söyler + ek olarakta işlem ücreti de 150 lira falan tutabilir.

Benim baktığıma göre bu sitede 200tl-sanırım ikimizin de bulduğu site-, diğer sitede 690TL:

690TL ne alakaysa...

Kendin monta edemezsin, başka bir bileşenini bozupta daha fazla masraf çıkma ihtimali var.

Tavsiyem: Klavye değişeceğine, takma klavye alıp(100TL) yeni bilgisayar alana kadar kullanmalısın.
Bütün Bilgisayar Teknik Serviscileri de aynısını söyler, tanıdığım bir abi de aynısını söylemişti.
Hocam 200 Tl olan uyumsuz mu peki? St. Kodu farklı. Eğer uyumluysa onu alacağım.

690TL ne alakaysa...

Hoca. Peki eksik olan tuşlar yerine baska tuşlar taktırsam olmaz mı yapılabiliyorsa

Son düzenleme:
Hocam 200 Tl olan uyumsuz mu peki? St. Kodu farklı. Eğer uyumluysa onu alacağım.

Hoca. Peki eksik olan tuşlar yerine baska tuşlar taktırsam olmaz mı yapılabiliyorsa
Geri bozulur.

200TL bilmiyorum uyumlu mu...

En iyisi gidip takma klavye alman, sonrasında da yeni bir bilgisayar alman...

Geri
Yukarı