Çözüldü Casper Nirvana 15.6 NB laptopa hangi işlemci takılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kazawoo

Hectopat
Arkadaşlar Casper Nirvana 15.6 NB laptopum var.

CPUZ.jpg

CPU-Z'den ekran görüntüsünü ekledim.

Şimdi benim sorum şu ben bu anakarta hangi soket tipi işlemcileri takabilirim benim şu anki işlemci soketim socket 947 rpga başka bir işlemci takmak istiyorum ama soket tipleri farklı oluyor benim anakartıma hangi soket tiplerini takabilirim?

Çözüm
İşlemci değiştirebilirsiniz çünkü PGA yapıda ve soket uygun. Bu kasanın farklı işlemciler ile kullanılmış modelleri var. Farklı bir 37W tpd ile değiştirmek mümkün. Çalışır mı konusu ise belli olmaz, uygun olabilir. 4210M kullanılan bir modeli vardı mesela. Sokete uygun işlemcilerin listesi burada;

Yanlış bilgi
Arkadaşlar Casper Nirvana 15.6 NB laptopum var.

Eki Görüntüle 1912927

CPU-Z'den ekran görüntüsünü ekledim.

Şimdi benim sorum şu ben bu anakarta hangi soket tipi işlemcileri takabilirim benim şu anki işlemci soketim socket 947 rpga başka bir işlemci takmak istiyorum ama soket tipleri farklı oluyor benim anakartıma hangi soket tiplerini takabilirim?

Takamazsınız büyük ihtimal BIOS'ta başka işlemci için destek bile yoktur.

Normalde gömülü oluyor bunlar zaten. PGA soket olsaydı belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gömülü işlemciler BGA soket ve u işlemciler oluyor teoride değişebilir ama BIOS desteklemesi ve aynı TDP işlemci takması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değiştirebilirsiniz çünkü PGA yapıda ve soket uygun. Bu kasanın farklı işlemciler ile kullanılmış modelleri var. Farklı bir 37W tpd ile değiştirmek mümkün. Çalışır mı konusu ise belli olmaz, uygun olabilir. 4210M kullanılan bir modeli vardı mesela. Sokete uygun işlemcilerin listesi burada;

Çözüm
TDP 37 benim o listede 47 57 vs olan işlemciler var. 37 wattdan fazla elektrik çekerse sorun yaşar mıyım acaba?

Sistemin soğutma gücü 37 watt TDP değerine göre yapılmıştır, bunu bu kasada kullanılan diğer işlemcilerden anlayabiliriz. Diğer işlemciler 37 watt altında veya eş değer.

Geri
Yukarı