Çözüldü Casper Nirvana A15fb işlemci sıcaklığı nasıl düşürülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onurk08

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Benim Casper Nirvana A15fb modeli olan laptopum var.
İşlemci: Intel i7 3630qm.
İşlemci ısısı boşta 46-50 -56 derece arası boşta yüke bindiğinde 80-82leri görüyor virüs taramsı yaparken 82 dereceelri gördü oyundada aynı.
Termal macun Arctic MX4 2020 kullandım.
Isınması işlemciyi değişsem sorun çözülür mü işlemcinin ömrümü bitmiştir ya da işlemci yükseltebilir miyim?
Bakır boru vidaları tam sıkılı ya da bakır boruyu mu değişsem?
Yardımcı olursanız memnun olurum arkadaşlar.
Teşekkürler.

İşlemciyi değişsem ısınma sorunu düşermi acaba ya da bakır boruyu.
İsinma sorunu yok diyorum neden anlamıyorsun? Bir leptop icin 82 derece iyi denilecek bir rakam yuk altindayken. İslemciyi değiştiremezsin büyük ihtimal lehimlidir anakarta

Merhabalar,
Benim Casper Nirvana A15fb modeli olan laptopum var.
İşlemci: Intel i7 3630qm.
İşlemci ısısı boşta 46-50 -56 derece arası boşta yüke bindiğinde 80-82leri görüyor virüs taramsı yaparken 82 dereceelri gördü oyundada aynı.
Termal macun Arctic MX4 2020 kullandım.
Isınması işlemciyi değişsem sorun çözülür mü işlemcinin ömrümü bitmiştir ya da işlemci yükseltebilir miyim?
Bakır boru vidaları tam sıkılı ya da bakır boruyu mu değişsem?
Yardımcı olursanız memnun olurum arkadaşlar.
Teşekkürler.

Denetim Masası güç seçeneklerine gel.
Burada kullandığın güç planının yanındaki plan ayarlarını değiştire tıkla.
Açılan ekranda gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla.
Açılan ekranda işlemci güç yönetimi altından en yüksek işlemci güç durumu ayarını pilde ve elektrikte her iki ayarıda %90'a al kaydedip test et.

Deneyeceğim.
İsinma sorunu yok diyorum neden anlamıyorsun? Bir laptop icin 82 derece iyi denilecek bir rakam yuk altindayken. İslemciyi değiştiremezsin büyük ihtimal lehimlidir anakarta.

Lehimli değil bildiğim kadarıyla teşekkürler cevaplar için.
Denetim Masası güç seçeneklerine gel.
Burada kullandığın güç planının yanındaki plan ayarlarını değiştire tıkla.
Açılan ekranda gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla.
Açılan ekranda işlemci güç yönetimi altından en yüksek işlemci güç durumu ayarını pilde ve elektrikte her iki ayarıda %90'a al kaydedip test et.

Sadece en yüksek işlemci durumunu %90 yapayım.

Vallahi dostum işe yaradı gibi sağ ol var ol. Bir de ben soğutucu ile kullanıyorum. Boşta 45, 47 ve 53 arası. 10-15 dakika yordum PC'yi 57, 56 ve 59 falan. Sağ ol teşekkürler :)

Rica ederim hocam.
Konuyu çözüldü olarak raporlayabilirsiniz.
Casper cihazları bu ayarda kullanmak yararlı oluyor.

Geri
Yukarı